Temür güven tazeledi

Büro Memur-Sen Kastamonu Şube Başkanlığı 6. Olağan Kongresi hafta sonunda yapıldı.

Şehit Şerife Bacı Öğretmenevi’ndeki kongrede seçimlere tek liste ile giren mevcut başkan Mehmet Ruhi Temür tekrar seçilerek güven tazeledi. Temür, sözleşmeli personel uygulamasına son verilmesini istedi.

Kongreye AK Parti Milletvekili Metin Çelik, AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Akif Güzel, STK başkanları, sendika başkanları ve davetliler katıldı.

Temür başkanlığındaki yönetim kurulunda Özkan Kömleksiz, Ümit Vaysaloğlu, Servet Ünlü, Nihat Metinoğlu, Alpay Savaş ve Necdet Yamanyer aldı. Denetim Kurulu da,Eşref Şahin, Said Yıldırım, Fatih Emirsatı, Yusuf Akyol ve Ahmet Koç’tan oluştu.

Kongrede konuşan Başkan Temür, Büro Memur-Sen olarak, kurum, görev ve görev yeri ayrımı olmaksınız, sözleşmeli personel sistemiyle yapılan istihdamın tamamen kaldırılmasını istiyoruz.

2019 yılında yapılan yerel seçimler bize gösterdi ki, sözleşmeli istihdam keyfi uygulamalara imkan tanımaktadır. Özgürlük ve demokrasi söylemlerini ağzından düşürmeyen bazı belediye başkanları göreve geldiklerinde, baskı, sürgün ve mobbing yaptılar. Gelinen bu noktada işten çıkarmalar, sürgünler, iş güvencesinin ne kadar önemli olduğunu bize gösterdi. Kapı dışı edilmenin önüne geçmek için kadro güvencesini sağlamalıyız. Sendikamız çalışanın haklarını almak ve taleplerini dile getirmek için gayret göstermektedir. Tüm kamu çalışanlarına pandemi ikramiyesi ödenmesi, maaşların iyileştirilmesini, ek ödemelerin emekli maaşlarında dikkate alınmasını talep ediyoruz. Yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılarak, genel hizmetler sınıfına alınmasını, kamu mevzuatında darbe atığı düzenlemelerin son bulmasını öneriyoruz. Görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavlarının tüm kurumlarda yapılmasını ve 3600 sorunun bir an çözülmesini talep ediyoruz” dedi.

İRFAN BAKIR

Memur-Sen İl Başkanı İrfan Bakır da kongrede yaptığı konuşmada, “AK Parti her zaman Memur-Sen’in yanında durmuştur. Bunu inkar edemeyiz. Tabii ki sorunlarımız vardır. Bizi düşünen, ülkeyi düşünen bürokratlar ülkeyi yönetsin istiyoruz. Fakat bugün ülkeye ihanet edenlerin üniversitelerde yönetici kadroları devam ediyor. Bunları gördüğümüzde de üzülüyoruz. Bugün Kastamonu’da 8 bine yakın üyemiz varsa, haklı mücadelenin örneğidir. Cumhurbaşkanımız bugüne kadar söylediği tüm sözlerini tuttu. Biz bütün sözleşmelilerin 4A’ya getirilmesini istiyoruz” diye konuştu.

ÜNLÜ

Kongreye katılan AK Parti İl başkanı Doğan Ünlü, Sendika başkanlarının talepleri hakkında da konuşan Ünlü, “AK Partimiz, birçok konuda sizlerin destekçisi oldu. Bugüne kadar kazanımların elde edilmesini sağlayan AK Partimiz, bugünden sonrada sizlerin talep ve istekleri doğrultusunda kazanımları hep birlikte elde edeceğiz” dedi.

CM