Teşekkürler Remziye Hemşire

Hemşirelik mesleğine 1980 yılında Kastamonu Münif İslamoğlu Devlet Hastanesinde başlayan ve 40 yıldır kentimizde özveri, sevecenlik ve başarıyla görev yapan, sağlığın çiçek yürekli hemşiresi Remzi Darçın, kutsal görevine emekliye ayrılarak son noktayı koydu.

Son görev yeri Kastamonu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezinden emekli olan Remziye Darçın, duygularını şöyle dile getirdi:

“Tarihiyle, kültürüyle, doğasıyla, güzel yürekli insanların yaşadığı 1980 yılında bu güzel şehirde meslek hayatıma başladım. Evlenip mutlu bir yuva kurdum. Hani derler ya bir fincan kahvenin kırk yıl hatırı vardır. 40 yıl hizmet ettiğim sağlıkta, haksızlığa da uğradığım zamanlar da olmuştur. Buna rağmen, seven yada sevmeyen herkese hakkımı helal ediyorum. Tüm dünyayı pençesine alan koronavirüsten dolayı, dostlarımla bir araya gelip vedalaşamadığım için de çok üzgünüm. Kutsal mesleğimi hiç of demeden 40 yıl aşkla, severek yaptım. Kimsenin kalbini kırmamaya çalıştım. Hayat bir nefesten ibaret. Ömrümün kalan kısmını ailemle geçireceğim içinde ayrıca mutluyum.’

Sağlık teşkilatının beyaz meleğine verdiği hizmetlerden dolayı bizde Kastamonulular adına  teşekkür ediyor, mutlu ve  bir emeklilik yaşamı diliyoruz.