Tesisat ustası Mehmet Yaylı’dan ilginç tasarımlar

Şehrimizde uzun yıllar inşaat işleri ile uğraşan, 10 parmağında 10 marifet olan Mehmet Yaylı Usta, şimdi de hurda metal malzemeleri ve ağaç parçalarını hediyelik ürün haline dönüştürüyor.

Birbirinden ilginç ürünleri Salı Pazarı’nda açtığı sergide satışa sunan Mehmet Yaylı, bu uğraşılma ilgili şunları söyledi:

“ Şehrimizde inşaat ile ilgili tüm bakım ve onarım işlerini uzun yıllardır yapıyorum. Şimdi de elimde bulunan su borusu ve benzeri malzemeleri değerlendirip bunları abajur, gece lambası gibi elektrikli ürünlere dönüştürüyorum. Yaptığım ürünler çok dikkat çekti ve evler için aksesuar olarak kullanılmaya başlandı.

Yine çeşitli yerlerden elde ettiğim kullanılmayan ahşap ve ağaçları da alarak değerlendiriyor, onlardan da nişan tepsisi, mumluk, resim çerçevesi, kapı süsü başta olmak üzere değişik hediyelik eşya ve ürünleri eşim ve çocuğumla birlikte yapıyoruz. Bizim içinde hem güzel bir uğraş hem de ek gelir getirici bir iş oluyor. Kendimizi farklı tasarımlar üretme konusunda  da geliştiriyoruz. Bu şekilde aile bütçemize de katkı sağlamış oluyoruz”. CM