Thomsen’e kınama

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Başkanı Erkan Yılmaz, Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile Nantes arasında oynanan maçın sonrasında gerçekleşen basın toplantısında yaşananlara ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Yılmaz, basın mensuplarının sorularına spor camiasına yakışmayan tarzda cevaplar veren Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Helle Thomsen’i kınadı.

KGC Başkanı Yılmaz, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü ile Nantes arasında bu akşam Kastamonu Merkez Spor Salonu’nda oynanan Avrupa Ligi karşılaşması sonrasında yaşanan hadise bizleri üzmüştür. Öncelikle; şunu ifade etmek isteriz ki; her daim gururumuz olan Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün Avrupa Ligi grup karşılaşmasında Fransa’nın Nantes takımına kendi evinde mağlup olarak son 8 şansını kaybetmesinden ve Avrupa yolculuğuna nokta koymasından büyük üzüntü duyduk. Ancak herşeye rağmen, bizlere bu heyecanı yaşattığı için Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’ne meslektaşlarım adına teşekkürlerimizi sunarız. Yalnız, büyük emek harcanarak oluşturulan bu kadro ile önce Türkiye Ligi şampiyonluğunun zora girmesinin ardından Avrupa Ligi’nde de havlu atılmasına bağlı olarak, meslektaşlarımızın maç sonunda kendisine yönelttiği sorulara spor camiasına yakışmayan tarzda cevaplar veren Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Antrenörü Helle Thomsen’i kınıyorum. Kastamonu Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü’nün ve onun değerli başkanının da bu noktada gerekeni yapacağına yürekten inanıyorum.”