“THY’nin gerekçesi anlaşılır gibi değil”

Kastamonu Havalimanı Müdürü Ersin Köksal’a “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulunan Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği (KMD) Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, “Tüm koşullar uygun iken Türk Hava Yolları’nın Kastamonu’ya uçmama sebebi olarak ‘Zarar ediyorum’ demesi anlaşılır gibi değildir. Zararının Kastamonu’ya uçmaması ile kapatılacağı düşünülüyorsa biz razıyız” dedi.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği (KMD) Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, Başkan Yardımcısı Hüseyin Karabacakoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Nadir Bağçacıoğlu, Kastamonu Havalimanı Müdürü Ersin Köksal’a “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulundular.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, ziyaret sonrasından uçak seferlerinin ertelenmesine değinerek; “Kastamonu Havalimanı her türlü hazırlığını yapmış, pandemi sertifikasını almış eğitimli personeli ile uçuşları beklemektedir. Kastamonu Havalimanı’nda uçuşlar için tüm koşullar uygun iken Türk Hava Yolları’nın (THY) Kastamonu’ya uçmama sebebi olarak ‘Zarar ediyorum’ demesi anlaşılır değildir. Zararının Kastamonu’ya uçmaması ile kapatılacağı düşünülüyorsa biz razıyız. Kastamonu Havalimanı uzun süre verilen emekler neticesinde hayata geçmiş önemli bir yatırımdır. Ayrıca havalimanımız uluslararası standartlarda yapılmış ve yurtdışı merkezli uçuşlar yapacak düzeydedir. Eğer Türk Hava Yolları ilimize gerçekleştirdiği uçak seferlerinde doğru bir politika izlerse, Kastamonu Havalimanı’ndan zarar etmez. Türk Hava Yolları’nın aldığı kararı bir kez daha gözden geçirmesini ve bu sorunun çözümü noktasında olumlu bir karar almasını bekliyoruz. Havalimanımızın gelişimi için yerel yönetimlerimiz, siyasilerimiz ve ilimiz dinamikleri ellerinden gelen çabayı gösterirken, THY’nin de havalimanımız için aynı özveriyi göstermesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Muhtarlar olarak Kastamonu’nun taleplerini yetkililere ileten sesler olduklarını vurgulayan Yapıcıoğlu; “THY’nin ilimizde uyguladığı uçak seferleri iptali ve ertelemesi artık kronik bir rahatsızlığa dönüşmüştür. Yaşanan iptaller ve ertelemelerden dolayı uçak ile seyahate olan ilgi azaltmıştır. THY eğer ilimize düzenledikleri seferlerden dolayı zarar ediyorsa, detaylı bir fizibilite çalışması yaparak, havalimanımıza düzenleyecek seferlerden kâr etmelerini sağlayacak yöntemleri uygulamalıdır. THY’nin ilimizdeki uçak seferlerini ertelemesi Anadolu’nun kadim bir şehri olan ilimize karşı yapılan büyük bir haksızlıktır. İlimize karşı bu haksız uygulama devam ederse, biz vatandaşlarımızın sesi muhtarlar olarak konuyu Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na ve bize değer vererek hak ettiğimiz noktalara çıkaran Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a iletmeyi planlıyoruz” dedi.

 

(Haber Servisi)