Tıbbiye Vakfı önerisine Kent konseyi desteği: A.Zafer Ergün’den katılım çağrısı

  • Kastamonu Kent Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Zafer Ergün, tıp fakültesi için sivil toplum desteğinde bugüne kadar geç kalındığını ifade ederek, “Tüm hemşerilerimizi Kastamonu Tıp Fakültesi Vakfı çatısı altında toplanmaya davet ediyorum” dedi.

 

Kurulduğu 2007 yılından bu yana önce Hacettepe Üniversitesi, ardından da Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi çatısı altında eğitim vermeyi sürdüren Kastamonu Tıp Fakültesi’nin şehrimize taşınması amacına yönelik olarak gündeme gelen “Vakıf” önerisine kamuoyu desteği sürüyor.

Kastamonu Kent Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Zafer Ergün gazetemize yaptığı açıklamada, vakfın “devlet-vatandaş” işbirliği için gerekli olduğunu ifade etti.

“Tüm hemşerilerimizi vakıf çatısı altına davet ediyorum”

Kastamonu Kent Konseyi Başkanı Dr. Ahmet Zafer Ergün, Kastamonu Tıp Fakültesi’ne kurulduğu günden bugüne kadar sivil toplum desteği vermekte ilimizin eksik kaldığını belirterek, “Vakıf kurmakta geç kaldık, çok önceden bir araya gelmeli ve tıp fakültemizin şehrimizde hizmete girmesi için çaba sarf etmeliydik. Kastamonu Tıp Fakültesi’nin ilimize taşınması hem sağlık hizmetleri hem de kültürel hayatımız için yararlı bir adım olacaktır. Tüm hemşerilerimizi Kastamonu Tıp Fakültesi Vakfı’nı kurmaya ve çatısı altında bir araya gelmeye davet ediyorum” dedi.