TKDK, 10.çağrıda 21 proje başvuru aldı

  • TKDK 10. çağrı başvuruları kapsamında 21 proje başvurusu aldı. Projelerin toplam yatırım tutarı 33,9 milyon TL. Yatırımlar gerçekleştiğinde 17,3 milyon TL hibe destek verilecek. Projelerin inceleme aşaması tamamlandıktan sonra sözleşmeler imzalanacak.

 

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun (TKDK), hayvancılık işletmelerinin desteklendiği “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar (101)” ve İşleme-paketleme tesisleri ve soğuk hava depolarının desteklendiği “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar (103)”sektörlerinden çağrıya çıkılan 10. Başvuru çağrı süreci tamamlandı.

TKDK Kastamonu İl Koordinatörlüğü, bu çağrıda 21 proje başvurusu aldı. Başvurular, biri modernizasyon olmak üzere 4 süt hayvancılığı, biri modernizasyon olmak üzere 4 büyük baş besi hayvancılığı, 2 kanatlı (broyler) yetiştiriciliği modernizasyonu, 1 süt işleme tesisi modernizasyonu, 2 süt toplama tesisi modernizasyonu, 3 kırmızı et işleme tesisi modernizasyonu, 1 beyaz et parçalama tesisi,  biri modernizasyon olmak üzere 4 meyve-sebze soğuk hava deposu ve paketleme tesisi projelerinden oluşuyor.

Projelerin toplam yatırım tutarı 33,9 milyon TL. Yatırımlar gerçekleştiğinde 17,3 milyon TL hibe destek verilecek. Projelerin inceleme ve değerlendirmelerine başlanırken, en kısa zamanda tamamlanarak sözleşmeleri imzalanacak.