TOKİ İlkokulu YASTA

Sınıf Öğretmeni Mustafa Dümdüm’ü kaybettik…

TOKİ İlkokulu Sınıf Öğretmeni Mustafa Dümdüm, yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek hayata gözlerini yumdu. 51 yaşındaki Dümdüm, evli ve iki çocuk babasıydı.

Yaşamının son günlerini görev yaptığı okuluna yönelik eğitim desteğine adayan Dümdüm, okulunun birçok ihtiyacını karşılamasının yanı sıra, Yazılım Atölyesi’ni okula kazandırmıştı. Atölyeye Mustafa Dümdüm’ün de adı verilmişti.

Mustafa Dümdüm’ün erken yaşta vefatı ailesi ve TOKİ İlkokulu’nda büyük üzüntüye neden oldu. Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden alınan Dümdüm’ün cenazesi, daha sonra görev yaptığı TOKİ İlkokulu’na getirildi. Burada dualar edildi, helallik alındı. Ailesi, yakınları ve öğretmenlerin katıldığı programda gözyaşı ve hüzün vardı.

TOKİ İlkokulu Müdürü Harun Vaysaloğlu, yaklaşık 8 yıldır TOKİ İlkokulu’nda görev yapan Sınıf Öğretmeni Mustafa Dümdüm’ün erken yaşta vefatından duydukları derin üzüntüyü dile getirdi. Vaysaloğlu: “Acımız çok büyük. Başta ailesi olmak üzere eğitim camiamıza ve herkese başsağlığı ve sabır dileklerimi iletiyorum” dedi.

Mustafa Dümdüm’ün cenazesi daha sonra Merkez Emirler Köyü’nde toprağa verildi.

(HABER MERKEZİ)