“Toparlayacağız”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, 6 maçlık galibiyet serisinin son bulduğu Ankara Demirspor maçını ve yarın kupada karşılaşacakları 24 Erzincanspor ile hafta sonu karşılaşacakları Sivas Belediyespor maçlarını değerlendirdi.

Ankara Demirspor maçından beklenmedik bir sonuç aldıklarını söyleyen Ahmet Yıldırım, “Oyun olarak hiç arzulamadığımız bir performans sergiledik. Geldiğimiz günden beri takım byunun 60-70 metreye çıkmasından dolayı özellikle orta sahayı bir türlü kapatamadık. Defansın arkasına yapılan koşuları engelleyemedik. Atılan pasları engelleyemedik. Bunlara rağmen ilk yarı yakaladığımız 3-4 tane net pozisyon var, bunları değerlendirsek ilk yarı çok farklı biterdi” dedi.

Maçta normalde 4 verilmeyen penaltının olduğunu ve olmayan bir penaltının verildiğini söyleyen Ahmet Yıldırım, “Bu tür maçlarda hakemlerin bu şekilde davranması bizi çok etkiledi. Kimseye bahane bulmadan kendi işimize bakacağız, kupa maçıyla birlikte bugüne kadar 7’de 7 yapan bir takımız, haddimiz neyse onu bilerek oynayan bir takımdık ama bu maç farklı oldu. Bunun sebeplerini konuşarak, maçı izleyerek toparlanacağız. Kimsenin beklemediği bir mağlubiyet oldu, bunun için üzgünüz. Ne olursa olsun,  yenildiğimiz takım da ligin üçüncüsüydü, yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

24 Erzincanspor ile yarın oynayacakları Türkiye Kupası 4. Tur maçına da değinen Yıldırım, “Kupa maçında birçok oyuncuyu oynatmamayı düşünüyoruz.  Turu geçmek istiyoruz, iyi bir takımla oynayacağız.  Bir alt ligde olmasına rağmen bireysel olarak iyi oyuncuları var.  Ona göre hazırlanıyoruz. İnşallah turu da geçeriz” dedi.

Hafta sonu karşılaşacakları Sivas Belediyespor maçı hakkında da konuşan Yıldırım, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Hafta sonu yine önemli bir Sivas maçımız var. Ligin altındakilerle değil üstündekilerle oynamaya başladık. İşimizi doğru düzgün yapacağız, haddimizi bilerek oynayacağız. Haddimizi bilerek derken, pozisyon anlamında çok  geniş tutarsak bizim için sıkıntı olur, bloklar arası ve takım boyunu uzun tutmamamız gerekiyor. Oyuncularımıza sallama gibi bir niyetimiz yok yanlış anlaşılmasın. İyi bir takımız, iyi bir takım olma, birbirimizi tanıma yolunda,  iyi bir diyalogumuz var, herhangi bir sıkıntımız da yok. Başkanımız, yöneticimiz, hepsi elinden geleni yapıyor.  Keyifli bir çalışma ortamımız var, İnşallah bundan sonra da seri peşinde olacağız.”