Tosya Huzurevi'ni Bakan açacak

Kastamonu kent merkezi ve Tosya ilçesinde görev yapan gazeteciler, hafta sonunda merkezi gezdi.

5 HUZUREVİGazetecilere bilgi veren Tosya Hasta Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Rafie Yanal Uzbilgin: “Huzurevimizin 82 yatak kapasitesi var. H grubu bir huzurevi… 38 sağlıklı yaşlı, 44 tane de bakım ve rehabilitasyon yaşlısı olmak üzere ayarlanmış durumda. Şuanda temizliğimiz bitti, Pazartesi’den (dün) itibaren yavaş yavaş yaşlılarımızı kabul etmeye başlayacağız. Genel anlamda yaşlılarımıza hizmete hazırız. 15 bakım elemanımız başladı. Bu hafta içinde Kastamonu’da uyum eğitimlerine gittiler. 8 tane de temizlik elemanı var. 1 teknisyen, 1 kaloriferci ve 4 tane de güvenlikçi arkadaşımız başladı. Onun haricinde şuanda açılışa hazırız inşallah” dedi.

osya Belediye Başkanı Kazım Şahin ise, merkezin tamamlanmasında Devlet imkanlarının yanı sıra Tosyalı hayırseverlerin katkılarına dikkat çekti. Hepsine teşekkür eden Başkan: “Komple bu hasta yaşlı bakım ve rehabilitasyon merkezini Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devrettik. Devrettikten sonra hem mevcut binanın tamamlanması hem de diğer bloğun eklenerek komplike hale getirilmesi ve bu hale gelmesi tamamen Devletimizin katkılarıyla ihale sonucu gerçekleşti. Emeği geçen hem hayırsevelere, hem dernek başkan ve yöneticilerine hem de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na teşekkür ediyoruz” dedi.

Dernek Başkanı Fazıl Ateş’te: “Böyle bir tesisi sizlerle beraber gezmek bana çok çok büyük bir mutluluk veriyor. Müdüre hanıma da çok çok teşekkür ediyorum. Kendisi dikkatli ve titiz bir şekilde ilgileniyor. Tosya’da teşekkürü Tosyalı hayırsever vatandaşlarımız da hakediyor. Belediyemizin katkıları ve İsmail Nalbantoğlu, Abdullah Orucuoğlu ve Halil Özdikmenli’nin ciddi katkılarıyla buraya kadar geldik. Tosya halkına bu yönden çok teşekkür ediyorum” diye konuştu. (kgc)