TSK Ampute takımı Kastamonu’da kampta

Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon Merkezi Engelliler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı Kastamonu’da kampa girdi. İdmanlarını burada gerçekleştiren TSK Ampute Futbol Takımı, Kastamonu’da kamp yapmaktan oldukça mutlu.Kastamonuspor’a ait İsmail Dikmenli Spor Tesisleri’nde konaklayan TSK ampute futbol takımı, KYK tesislerinde idman yapıyor.

Güneydoğu Gazisi, TSK Ampute Futbol Takımı Antrenörü Serkan Yıldız, “Ligde ilk 2 haftayı oynadık. Afrika Kupası’ndan dolayı erteleme oldu. Biz de bu arayı değerlendirmek istedik. Kastamonu Belediye Başkanımızın önceliği ve yardımıyla buradayız. Hazırlığımız şu an çok iyi gidiyor. Tesis ortamı, yemekler, servis; her şey çok iyi. Günde çift idman yapıyoruz. Dinlenme sürecinde de Kastamonu’yu gezerek Kastamonu’yu tanıyacağız” dedi.

Takımın futbolcularından Tahir Şeker, yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“15 Temmuz gazisiyim. Buraya bizi misafir olarak ağırlayan sayın Valimize, belediye başkanımıza çok teşekkür ederiz. Çok güzel bir kamp dönemi geçiriyoruz burada. Bize bütün imkanları sağladıkları için öncelikle Kastamonu halkına da özellikle teşekkür ediyoruz. İnanılmaz duyarlılar. Bize her türlü konuda yardımcı oldukları için devletimize de teşekkür ediyoruz.

Bizim öncelikle hedefimiz genç takım. Milli takım düzeyine futbolcu çıkarmak. Bizim amacımız birinci lig ya da şampiyonluk değil futbolcu yetiştirmek birinci önceliğimiz bu. Günde iki antrenman yapıyoruz. Bizim için çok verimli geçiyor. Bunun karşılığını ligde alacağımıza inanıyoruz.”