TÜFAD’ın gelişim semineri sona erdi

Kastamonu TÜFAD, UEFA tarafından yeni yürürlüğe sokulan, UEFA ve Profesyonel Kaleci Lisanslı antrenörlerin aktif çalışabilmeleri için yapılması zorunlu olan “Sürekli Gelişim Semineri” ilkini gerçekleştirdi.

Her bir seminer için 5 kredi kazanacak olan antrenörler Haziran 2020 sonuna kadar toplamda 15 kredi toplayarak 3 sene çalışma izni almış olacak. Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu akademisyen kadrosu ile işbirliği içerisinde düzenlenen seminerde Kastamonu sporuna katkıda bulunan isimlerden İsmail Köse de onurlandırıldı.

Kastamonu Şube Başkanı Nezir Öztürk, Kastamonu’da yıllarca spor alanında hizmet etmiş olan İsmail Köse’ye plaket takdim etti.

Kastamonu Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu eğitimcileri Doç. Dr. Veli Volkan Gürses, Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Şakir Akgül ve Öğr. Görevlisi Göktuğ Ertetik tarafından verilen teorik eğitimlerin yanı sıra Emin Baydil Spor Tesisleri’nde uygulama çalışmaları da yapıldı. 5 kredilik ilk eğitim seminerini tamamlayan antrenörler bilgilerini tazeleme fırsatı da yakalamış oldu.