TÜRSAB standında Kastamonu özel tanıtımı

TÜRSAB Batı Karadeniz (BTK) Yönetim Kurulu Üyesi ve TÜRSAB İl Temsilcisi Gökşen Gedik Sabankaya tarafından bu sene bir ilk olarak  gerçekleştirilen ve özel izin alınarak  TÜRSAB standında,Kastamonu coğrafi işaretli ürünlerin,gastronomi ürünlerinin ve tüm ilçelerin tanıtımı yapıldı.

Gedik  Sabankaya yaptığı açıklamada Kastamonu ili olarak turizmin her alanında ne kadar önemli bir noktada olduklarını  ve tanıtımlarda ne kadar hızlı yol aldıklarını söyledi.

TÜRSAB standında yer almanın Kastamonu tanıtımına büyük katkılar sunduğunu ve önemli artıları olduğunu dile getiren Gökşen Gedik Sabankaya fuar hakkında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT, dünyanın en büyük dört turizm fuarından biridir. Etkinlik her yıl sektör profesyonellerini ve dünyanın dört bir yanındaki tatil yerlerinin ve seyahat şirketlerinin sunduğu yeni ve heyecan verici seyahat fırsatlarından faydalanmak isteyen turistleri ağırlamaktadır. EMİTT, bölgemiz,ülkemiz,coğrafyamız açısından çok önemli bir fuar olup, 60-70 bin üzerinde yerli ziyaretçi ve yine 5 bin üzerinde yabancı ziyaretçi almaktadır.Özellikle TÜRSAB standında yüzlerce görüşme gerçekleşmektedir.TÜRSAB Ülke Turizminin Dünyaya açılan penceresidir. Meslektaşlarımızın partnerlerimizin tur operatörlerimizin standa ilgisi bu sene her zamankinden daha yoğun olmuştur.Bu sene farklı olarak Kastamonu standımızın yanısıra TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanımız FiruzBağlıkaya,Başkan Yardımcısı Ali Bilir ve Batı Karadeniz BTK Başkanımız Ercan Güner Bey tarafından aldığımız özel izin ile profesyonel turizmcilerin uğrak yeri olan TÜRKSAB standında tarafımıza özel bir alan ayrılmıştır.Dolayısı ile her alanda gerçekleşen tanıtımlarımız daha yoğun bir şekilde ön plana çıkarılmıştır.Hem Kastamonu standımızda hem de TÜRSAB standımızda iki taraflı tanıtım gerçekleştirilmiştir.

Coğrafi işaretli ürünlerimiz sergilenmiştir.Pastırma kesimi ve sunumu,ekşili pilav tanıtımı ve ikramı, Pınarbaşı Kara Çorba tanıtımı ve ikramı,çekme helva,siyez ürünleri ve eğşi tanıtımları ve sunumları ön planda tutulmuştur. TÜRSAB stant içerisinde yer alan Yönetim Kurulu üyeleri ve BTK Başkanları dahil olmak üzere dışarıdan gelen katılımcılara da ayrı ayrı detaylı bir şekilde gerekli bilgiler aktarılmıştır.Yine Kastamonu merkez ve ilçelerimizde hâkim olan, tüm önde gelen turizm güzellikleri, görselleri ile tanıtılmaya çalışılmıştır.Kış turizmi, özellikle yeni faaliyete geçirmiş olduğumuz Yurduntepe Kayak Merkezi, yaz turizmi,Gastronomi Turizmi,İnanç turizmi, kültür turizmi ve tüm turizm dallarımız hakkında elimizden geldiğince bilgilendirmeler yapılmıştır.Ayrıca TÜRSAB TV’de tüm görsel materyal ve gastronomi ürünlerimize yer vermiştir.Yapılan görüşmeler neticesinde yeni rotalar belirlenmiştir.Farklı planlamalar  yapılmıştır.İnşallah ilerleyen dönemlerde Kastamonu merkez ve ilçeleri hakkında detaylı tanıtım programları gerçekleşecektir.
Başta çok fazla emeği olanEMITT fuar komitesi olmak üzere,tüm sunumların seçimi,ikramı,tanıtımı ve sergilenmesinde emeği geçen herkese  ayrıca teşekkür ediyorum.”