Tuttuğumuzu koparıyoruz!

mafacanNe vilayetiz ne vilayet, Karadeniz’de bir ilk olacak şekilde Samsun’a yapılması hedeflenen golf sahası projesini hem de ihalesi yapılmış olmasına rağmen bi güzel koparıp Kastamonu’ya aldık, derhal temelini attık, hayırlısıyla 6 ay sonra açıyoruz iyi mi?…

Siyasetçisiyle sivil toplum örgütleriyle güçlü vilayet olmak böyle bir şey iste.

Her dönem ardı ardına Bakan çıkarmanın semeresi işte…

Önceki spor bakanı hemşerimiz Samsun’un elinden projeyi kapıp, karşılığında kayak tesisleri için bir miktar para vererek kefaretini ödemişti biliyorsunuz. Şimdiki spor bakanı hemşerimiz ise öncekinin bıraktığı yerden devam edip, şehrimize Karadeniz’in ilk golf merkezini dikmek için hiç duraksamadan çalışıyor.

Evvela Kadıdağı’nda 600 dönüm arazi üzerine golf sahamız yapılacak, böylece golf turnuvalarından ülkemizin payına düşen 160 milyon Euro’ya ortak olacağız. Eş zamanlı olarak şehir merkezimize yapımına başlanan Golf Antrenman Sahası ve Golf Akademi ise 370 dönüm arazi üzerinde, 250 dönümü golf alanı, kalan 120 dönümü ise peyzaj ve rekreasyon alanı olarak hizmete girecek. Antrenman sahası demeye bin şahit lazım, bir ucundan diğer ucunu görmek için dürbün gerek, saha içinde ulaşım için golf arabası çağıracaksın anca.

6 ay sonra iki yatırım da jet hızıyla hizmete girecek hayırlısıyla, 2017 yılında “İşitme Engelliler Olimpiyatları” Kastamonu’da yapılacak ve bu tarihe kadar şehrimizde spor ve sosyal alanda ne kadar eksik kalan proje varsa hepsi bi tamam olacak çünkü…

Golf sahası ne ki, bowling sahası, buz pateni sahası; ne ararsan var maşallah.

Kaynak sıkıntısı yok…

Antrenman sahası ve golf akademi için misal, Spor Toto reklam gelirlerinin ilimizin emrine amade olması, Spor Toto teşkilatı ile belediyemiz arasında imzalanan bir protokole baktı sadece.

Benden duymuş olmayın ama bir dedikodu anlatayım size…

Geçenlerde Samsunlular toplanmış, milletvekilleri belediye başkanıyla bizim spor bakanı hemşerimizi ziyarete gitmişler Ankara’da. Laf lafı açmış laf lafı açmış derken, Samsun Belediye Başkanı durup dururken “Ne oldu bizim şehre yapılacak golf sahası projesi” diye soruvermiş iyi mi? E ne desin hemşerimiz, tutup da “Samsun’a yapılacak yatırımı tuttum memleketim Kastamonu’ya aldım, sefam olsun” mu desin? “Aaa hiç haberim yok” deyip bilmeze yatmış. Konu kapanmış.

Şaka bi tarafa…

Kastamonu burası hemşerim, tuttuğumuz elimizde kalıyor.

•••

Not 1: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) Tuzla Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen “İTÜ Denizcilik Fakültesi 131. Geleneksel Balık Günü” etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Cumhuriyet’in 100. yıl dönümüne giderken 3 denizimizde 3 büyük liman hedefimizi gerçekleştiriyoruz. Karadeniz’de Filyos, Akdeniz’de Mersin, Ege’de Kuzey Ege limanlarını hayata geçirmek için adımları attık ve böylece Türkiye gelişen ekonomisiyle, gelişen taşımasıyla limanlarını, liman altyapılarını daha da geliştirmiş olacak” dedi…

Şen ola İnebolu Limanı şen ola.

 

Not 2: Geçtiğimiz günlerde yazdığım bir yazının mürekkebi kurumadan, aynı konu üzerine kat çıkıyorum izninizle…

Şehir merkezi okul arazisinden yana adeta kurumuşken, Kastamonu Üniversitesi Eğitim Fakültesi binalarının bitişiğinde, fakültenin otopark ve çayır çimen futbol sahası olarak kullandığı ova büyüklüğündeki alan adeta “Üzerime okul yapın” diye haykırıyor.

Üstelik arazinin sahibi Kastamonu Milli Eğitim Müdürlüğü…

Umarım iki katta kalır benim yazı, gökdelene yürümez.

 

mustafa-afacan-bant