Üç başkan karantinada

İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal’ın ardından CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Neslihan Tufan Kaya ve Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Yaşar Özdemir de yaptırdıkları koronavirüs test sonuçlarının pozitif olduğunu açıkladı.

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin, Koronavirüs test sonucunun pozitif olduğunu açıkladığı paylaşımında, evde karantina altına alındığını duyurdu. Erbilgin, “Boğaz ve sırt ağrısı nedeniyle başvurduğum sağlık kuruluşuna başvurdum. Yapılan testlere göre Covid-19 testimin sonucu pozitif çıkmıştır. Çok şükür durumum iyi… Doktorlarım bir süre ailemle birlikte karantina altında kalmam gerektiğini söyledi.  Tüm yurttaşlarımızdan COVID-19’dan, hastalıktan korunmak ve çevrenizdekileri korumak için azami özeni göstermenizi rica ediyorum” dedi.

Ak Parti İl Kadın Kolları Başkanı Neslihan Tufan Kaya da bel ağrısı ve hafif burun tıkanıklığı şikâyetiyle başvurduğu Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaptırdığı Covid19 testinin pozitif çıktığını söyledi. Kaya, “Bu hastalık kimseyi ayırmadan herkese aynı mesafede yakın ve en zayıf olduğumuz yerden bizi vurmak için zaman kolluyor. Sevgili hemşerilerime buradan duyurmak istiyorum ki sosyal mesafeye uyusunlar, maskelerini çıkartmasınlar, tokalaşıp sarılmasınlar, düğün dernek gibi eğlencelerde çok fazla vakit geçirmesinler, ellerini sık sık dezenfekte edip yıkasınlar ve en önemlisi bana bir şey olmaz diye düşünüp bu virüse karşı savunmasız kalmasınlar. Sağlık durumum şu anda gayet iyi hamdolsun bir süre verilen ilaçları kullanarak izole olacağım. Siz sevgili hemşerilerimden dua beklerim” dedi. Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Yaşar Özdemir ise “Terleme ve saman nezlesi gibi şikayetlerle vermiş olduğum covid-19 testi pozitif çıktı. İlaçla birlikte evde izole olarak tedaviyi uygun gördüler. Sağlığım iyi çok şükür. Allah’ın izni ile tez zamanda atlatırız inşallah. Tüm hastalara şifalar diliyorum. Dualarınızı eksik etmeyin. Sağlıcakla kalın” diye konuştu.