Uğur Alemdar yeniden aday

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Uğur Alemdar, yaklaşan Merkez İlçe seçimleri öncesinde yeniden aday olduğunu açıkladı. Böylece CHP’de Merkez ilçe için aday sayısı ikiye çıkmış oldu. Önceki gün de Aydın Böbüroğlu, adaylığını duyurmuştu.

Kastamonu’yu bilen ve bu şehrin kültürü ile nefes alan CHP’li ekiplere ihtiyaç olduğunu belirten Uğur Alemdar, açıklamasında, “Yaklaşık 17-18 yıldır süren siyasi konjonktür gereği halkımıza kendimizi iyi anlatma imkanı bulamamış olabiliriz. Kastamonu’yu bilen bir ekip ile halkımıza ve örgütümüze kendimizi anlatabiliriz. Bu anlayış ile halkımız bize kırılmış olsa da biz onlara kırılmadık. Kendimizi onlara anlatmaya çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Uğur Alemdar’ın açıklaması şöyle:

“Cumhuriyeti kuran iradenin partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nde olağan kongre süreci başlamış bulunuyor. Mustafa Kemal Atatürk’ün iki emanetinden biri olan Cumhuriyet’in yaşayabilmesi için ikinci emaneti olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin yarınlara daha güçlü adım atması gerekir. Sosyal demokrat anlayışın Kastamonu’da yeşermesi ve umut haline gelebilmesi için geçireceğimiz kongre sürecinin çok önemli bir işlevi olduğuna inanmaktayız. Bu sürecin en demokratik ve en sağlıklı şekilde geçirilebilmesi için CHP Merkez İlçe Başkanlığı olarak elimizden gelen bütün gayretin samimiyetle gösterileceğini örgütümüzün bilmesini isterim.

“YENİ BİR EKİPLE ADAYIM”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Kastamonu Merkez İlçe Başkanlığı’na yapmış olduğumuz istişareler ve örgütümüzün tekrar uygun görmesi ile yepyeni bir anlayışla oluşturduğumuz yeni bir ekiple tekrar aday olduğumuzu belirtmek isterim.

En alt kademelerinden başlayarak Cumhuriyet Halk Partisi’nin her kademesinde görev aldım. Kastamonu’da yaşayan ve Kastamonu’nun sevincini de, derdini de bizzat yaşayarak siyaset yapan bir ekip ile bu hizmete tekrar talip olmamızın en önemli sebebi halkımıza partimizin anlayışını en iyi şekilde anlatarak yerel ve genel siyasette söz sahibi olmasını sağlamaktır. Yerel seçimlerde Kastamonu’ya yaşatılan tüm olumsuzlukların tekrar yaşanmaması için birlik ve beraberlik içinde il ve ilçe yönetimlerini yeniden oluşturarak yolumuza devam etme kararı aldık.

“SORUNLARI BİLİYORUZ”

Kastamonu’nun sorunlarını bilen, Kastamonu’da yaşayan şartlar ne olursa olsun bu şehrin kültürü ile nefes alan CHP’li ekiplere ihtiyaç vardır ve bu ekibi oluşturarak Merkez İlçe Başkanlığına yeniden aday olduk. Siyasi konjonktür gereği yaklaşık 17-18 yıldır halkımıza kendimizi iyi anlatma imkanı bulamamış olabiliriz. Ancak Kastamonu’da yaşayan ve Kastamonu’nun hayat kodları ile büyümüş, burada ticaret yapan, burada ev bark sahibi olan, çocuklarını burada okutup, burada evlendiren kısaca Kastamonu’yu bilen bir ekip ile halkımıza ve örgütümüze kendimizi anlatabiliriz. Bu anlayış ile halkımız bize kırılmış olsa dahi biz onlara kırılmadık. Kendimizi onlara anlatmaya çalıştık ve çalışmaya devam edeceğiz. Örgütümüzün gerek yerelde ve gerekse merkezi iktidarda taleplerini karşılayamamış olabiliriz. Ancak bizim geri adım atma ve vazgeçme gibi bir lüksümüz yoktur. Şartlar ne olursa olsun örgütümüz ile kenetlenmek ve ülkemizin yarınlarında söz sahibi olabilmek için çalışmak zorundayız.

Mustafa Kemal Atatürk’ün 3 yıl, 3 ay 20 günde özgürlüğüne kavuşturduğu ülke bu ülkeydi ve bunu Türk milleti ile başardı. Milletimizden umudunu kesmemek bize atamızdan miras kalmıştır. Biz de örgütümüze ve halkımıza bu umut ve inançla gitmekten vazgeçmeyeceğiz. Şuna eminiz ki bizi halkımız anlayacaktır. Bunun için güvenilir, örgütün içinde yetişmiş ve Kastamonu siyasetini bilen bir ekibe ihtiyaç vardır. Biz bu ekibi kurduğumuza inanıyoruz ve kurduğumuz ekiple tekrar örgütümüzün karşısına çıkacağız. Bu zamana kadar bizden desteğini esirgemeyen örgütümüzün yine bizden desteğini esirgemeyeceğine inancımız tamdır.
“KASTAMONU HALKININ FERASETİNE GÜVENDİK”
Kongre sürecimiz bittikten sonra Kastamonu’yu tanıyan bir ekip ile örgütümüzü de yanımıza alarak partimizin Kastamonu’da ve Türkiye’de iktidara gelmesi için çalışmaya hemen başlayacağız. Bunun için gerekli olan birlik ve beraberliğin bu kongre sürecinde örgütümüz tarafından sağlanacağından kuşkumuz yoktur. Kastamonu halkının ferasetine her zaman güvendik ve güvenmeye devam edeceğiz.
Partimizi iktidara taşıyacak ve Kastamonu’yu çok iyi bilen il ve ilçe örgütlerini yeniden oluşturacak ve Kastamonu’nun birikmiş sorunlarını yerel ve ulusal bazda elimizdeki tüm imkanlar kullanılarak duyuracağız.

Dünden daha farklı olarak halkımızın geçim sıkıntısını gün geçtikçe daha fazla hissettiğinin farkındayız. Bu yüzden sosyal demokrat belediyecilik anlayışına ve sosyal demokrat bir iktidara ihtiyaç vardır. Kongre süreci bittiğinde bunun çalışmasını hemen yapmaya başlayacağız. Kurduğumuz ekip örgütümüz içinden yetişmiş, bu donanıma sahip kişilerdir.

“ÖRGÜTÜMÜZ KONGREDEN GÜÇLENEREK ÇIKACAKTIR”
Bizimle beraber kongre sürecinde yarışa giren diğer adaylara başarılar diliyorum. Örgütümüzün bu kongreden güçlenerek çıkacağına eminiz. Demokratik anlayışın en üst düzeyde gerçekleşeceği kongrelerimizin örgütümüze, Kastamonu’ya ve ülkemize yepyeni bir anlayış getireceğinden kuşkumuz yoktur. Ekibimizle beraber üstlendiğimiz bu görevin bilincindeyiz ve bu görevi layıkıyla yapacağız. Örgütümüz ve halkımız şuna inansın ki; Yarın bugünden çok daha güzel olacak. Bunun için göreve tekrar talibiz. Beni ve ekibimi bu göreve tekrar aday olarak çıkaran örgütüme teşekkür ediyor, kongre sürecimizin Kastamonu’muza ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.”