Uğurlu dosyası Bakanlık’ta

Dr. Atıf Uğurlu’nun, Kovid-19 salgını dolayısıyla artan tedavi ihtiyacına destek sağlaması amacıyla Özel Uğurlu Hastanesi’nin faaliyete sokulması talebini içeren dilekçesini takiben İl Sağlık Müdürlüğü tarafından hazırlanan inceleme dosyası Sağlık Bakanlığı’na gönderildi.

DR. ATIF UĞURLU

Dr. Atıf Uğurlu Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü’ne 6 Nisan günü verdiği dilekçede “Kastamonu ilinde ve bölgede tedavi konusunda katkı sağlamak, duyulan ihtiyaçları giderebilmek amacıyla Uğurlu Royal Hastanesi’nin faaliyete geçirilmesi konusunda çalışmalar yapılabileceğini” ifade etmişti.

Dilekçeyi takiben İl Sağlık Müdürlüğü’nün hastane ile ilgili bir inceleme dosyası hazırladığı ve hafta başında Sağlık Bakanlığı’na gönderdiği öğrenildi.

Hastanenin faaliyete geçmesine yönelik olarak “özel sektörün işletmesi, kiralama yöntemi, kamulaştırılması” gibi seçenekler Kovid-19 salgını sürecinde kamuoyu gündeminde konuşulmayı sürdürürken, Sağlık Bakanlığı’nın ilgili dilekçeye ve inceleme dosyasına nasıl bir cevap vereceği önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.