Uğurlu’da önemli gelişme

 

Uğurlu Sağlık Hizmetleri Limited Şirketi’nin sahibi olduğu hastane ruhsatının sona eren süresi 5 yıl uzatıldı.

Kastamonu’ya kazandırılması yolundaki çalışmalardan şu ana kadar bir sonuç alınamayan Uğurlu Royal Hospital için bu süreci hareketlendirebilecek önemli bir gelişme yaşandı.

Şu an İflas Masası’nda olan Uğurlu Sağlık Hizmetleri Limited Şirketi’nin sahibi olduğu hastane ruhsatının sona eren süresi 5 yıl uzatıldı.

Konunun yakın takipçisi olan ve İflas masası’nda da yer alan Mehmet Yıldırım, hastane binasına talip çıkma anlamında büyük yararı olacağını belirttiği ruhsat uzatma konussunda başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere Başbakan Yıldırım, Sağlık Bakanı Akdağ, Kastamonu milletvekilleri Köylü, Çelik ve Demir ile Belediye Başkanı Babaş’a Kastamonu adına teşekkür ettiğini söyledi.

Yıldırım, ruhsat uzatımıyla ilgili resmi yazının ellerine yeni ulaştığını, İflas masası olarak kısa sürede toplanarak şu anda âtıl durumda bulunan hastane binasının icra yoluyla yeniden satışa çıkartılması konusunu görüşeceklerini ifade etti.

Yıldırım, Belediye’nin de girişimlerinin bulunduğu talipli bulma konusunda bu kez zorluk yaşanlayacağına inandıklarını de kaydetti.