Ülkem Partisi startı verdi

Yeni kurulan Ülkem Partisi, Türkiye genelindeki ilk kongresini Kastamonu’da Merkez İlçe 1. Olağan Genel Kurulu ile gerçekleştirdi.

Kongreye Ülkem Partisi Genel Başkanı Neşet Doğan, Genel Başkan Yardımcısı ve Karadeniz Bölge Sorumlusu hemşehrimiz Şefik Elmacı, Kurucu Üye ve Genel Başkan Yardımcısı Kazım Eryılmaz, Genel Sekreter Fehmi Hatas, Kastamonu İl Başkanı Ahmet Kula, İç Anadolu Bölge Başkanı Hasan Hüseyin Tekin de katıldı. Genel kurulda Ülkem Partisi Merkez İlçe Başkanlığı’na Mehmet Dülger seçildi.

Mehmet Dülger

Genel kurul öncesinde partililer Atatürk ve Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sundu. Kastamonu Askerlik Şubesi’nin üst sokağında yer alan İl Başkanlığı binasında gerçekleşen genel kurulda Genel Başkan Yardımcısı ve Bölge Başkanı Şefik Elmacı’ya başarılı çalışmalarından dolayı takdir belgesi, İhsangazi İlçe Başkanı Kazım Eryılmaz ve Taşköprü İlçe Başkanı Medet Topçu’ya da yetki belgeleri Genel Başkan Neşet Doğan tarafından verildi.

Mehmet Dülger başkanlığındaki Merkez İlçe yönetimi ise Selma Yazımcı, Tahir İsmail Beşeoğlu, Sedat Alman, Atıf Çetin, Ebru Hırlı, bayram Taşcı ve Sevilay Uçaroğlu’ndan oluştu.

Merkez İlçe Başkanı Mehmet Dülger, “Bizler bu partide, vatan, millet, bayrak aşkıyla gönül vermiş, ülkemiz için en iyiyi ve güzeli gerçekleştirmek için çalışacak neferleriz. Bu ülke için gecemizi, gündüzümüze katıp çalışmakla mükellefiz. Atatürk ilke ve inkılaplarına sadık kalarak ülkemiz için canımızı feda ederiz” dedi.

Genel Başkan Neşet Doğan ise kongrede şunları söyledi:

“Kastamonu’muz sahipsiz kalmış bir şehrimizdir. Biz Kastamonu gibi sahipsiz kalmış şehirlerin sahibi olacağız. Türkiye genelinde ilk kongreyi, partimizin kuruluşunda büyük emeği ve katkısı olan Kastamonu’dan başlatıyoruz. Partimizin bugünlere gelmesinde emeği ve katkısı olanlara teşekkür ederim.”

Cengiz MUHZİROĞLU