“Ülküde Birlik, Ülkede Birlik”

Düzenledikleri “Ülküde Birlik, Ülkede Birlik” gecesinde konuşan Kastamonu Ülkü Ocakları Başkanı Haluk Yakar, “Bugün ülkemizin üzerine oynanan her türlü oyunu biz ülkücüler ülküde birlik, ülkede birlik anlayışıyla bozacağız. Gençlerimizi sosyal medya denen, bizlerin manevi duygularını birbirine olan güvenini zedeleyen psikolojik bir savaşın girdabından çekip çıkartmak da boynumuzun borcu olacaktır” dedi.

 

Kastamonu Ülkü Ocakları’nın düzenlediği “Ülküde Birlik, Ülkede Birlik” etkinliği Kuzeykent Konferans  Salonu’nda gerçekleştirildi. Gecede sanatçılar Aşık Sefai, Emrah Bulut ve Kadir Ayan türkülerle katılımcılara güzel bir gece yaşattı.

Ülkü Ocakları İl Başkanı  Haluk Yakar, gecede yaptığı konuşmada, ülkücüler olarak ülkede oynanan her türlü oyunu “ülküde ve ülkede birlik” anlayışıyla bozacaklarını söyledi.

Başkan Yakar , konuşmasında şunları söyledi:

“Bugün Kastamonu Ülkü Ocakları olarak tertip ettiğimiz ‘Ülküde Birlik, Ülkede Birlik’ gecesinde sizlerle olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyorum.

Bizlere bugün bu kucaklaşma imkanını bahşeden Cenab-ı Allah’a şükrediyorum.

Beş bin yıl önce Altay dağlarının etrafında bulunan insanlar coğrafyanın ve iklimin zor şartlarıyla mücadele ederken demire şekil veriyor, ata hükmediyorlardı. Bu insanlar sabrın, sebatın, direncin ve azmin yaşayan ilk örnekleriydi. Bir arada kaldıkça bir oldular, biz oldular Türklüğe vücut verdiler.

Sabır ahlak işiydi. Sebat şahsiyet işiydi. Direnç güç, azim kararlılık isterdi. İşte Türkler tarih sahnesinde beş bin yıl önce doğarken ahlaklı, şahsiyetli, güçlü ve kararlı doğdular.

Ülkümüzün önceliği ve olmazsa olmazı Büyük Türk Milletidir.  Bugünde Türk Milliyetçileri ve ülkücüler bu hususlar üzerinde yükselecektir. Bizler yolumuzdan asla taviz vermeden vatanımızın üzerindeki her türlü tehlikeye karşı eğilmeyen, bükülmeyen bir kalkan vazifesi görmeye devam edeceğiz.

Sade bir neferi olmanın gururunu yaşadığım Ülkü Ocaklarımızın İl Başkanı olarak bu kutlu dava ve Büyük Türk Milleti huzurunda ant içerim ki, görevimizin ne denli büyük olduğu bilinciyle hareket edecek ve gençlerimizi kirli ellere asla teslim etmeyeceğiz. Türklük şuuru İslam ahlak ve faziletiyle donanan Türk gençliğinin yetişmesi ve yetiştirilmesi adına Genel Başkanımız Sayın Sinan Ateş’in önderliğinde usanmadan, yorulmadan ve bıkmadan yürüyeceğiz.

Dün dava büyüklerimiz ülkemizin refahı, gençlerimizin geleceği için nasıl bedel ödedilerse bizlerin de gerektiğinde aynı bedelleri seve seve ödeyebileceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Devletini seven, vatanını seven, bayrağını, milletini seven biz ülkücüler bir oldukça dünyada oynanan oyun ne olursa olsun Türk Devleti ilelebet payidar kalacak, kızıl elma hedefi hep varolacaktır.

Kıymetli dava arkadaşlarım değerli misafirler;

Bugün ülkemizin üzerine oynanan her türlü oyunu biz ülkücüler ülküde birlik, ülkede birlik anlayışıyla bozacağız. Gençlerimizi sosyal medya denen, bizlerin manevi duygularını birbirine olan güvenini zedeleyen psikolojik bir savaşın girdabından çekip çıkartmak da boynumuzun borcu olacaktır.

Bu duygu ve düşünceler içerisinde hepinizi saygıyla selamlıyor, birlikteliğimizin daim olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

Tanrı Türk’ü korusun.

Ne Mutlu Türk’üm diyene.”