Uluay’dan Ağlı cevabı

Partisinin İGM Grup Toplantısı’nda konuşan AK Parti İl Başkanı Av. Halil Uluay, MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı’nın Ağlı YBO’nun açık cezaevine dönüşümesi konusundaki gecikmeyle ilgili sorusunu cevaplarken, “Böyle ciddi projeler hemen 3 – 5 ayda bitmiyor. Ağlı YBO’nun Ağlı Cezaevi’ne dönüştürülmesi projesi son aşamaya getirildi” dedi.

Uluay, “İldeki bazı kavşaklarda eksiklerden yaşanan kazalar”la ilgili soruyu ise “Bu konularla ilgili dosyalar hazırladık. İlgili Bölge Müdürlüğü ve Bakanlık nezdinde gerekli çalışmaları yapacağız. Her kazada kavşağın da kusuru olabilir ama sürücülerimizin de ciddi kusuları oluyor” diye cevapladı.

 

AK Parti İl Başkanı Av. Halil Uluay, İGM toplantısı öncesi yaptıkları parti grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

AK Parti İl Başkanlığı’ndaki toplantıda İGM üyelerine köy yerleşik alan tespit çalışmalarında harcadıkları mesaiden ötürü teşekkür eden Halil Uluay, “Köyde yatırım yapmak isteyenlere, inşaat ve konut yapmak isteyenlere kolaylıklar sağlayan, fiiliyatı mevzuata uyduran bir mesele de köy yerleşik alanlarının tespitiydi. Dağınık bir coğrafyaya sahip olmamıza ve köy sayısında Türkiye ortalamasının üstünde yer almamıza rağmen 3’te 2’lik bir kısım tamamlandı. 2016 yılı itibariyle Köy Yerleşik Alan Tespit sorununu bitirmiş olacağız” dedi.

Şubat ayında ilk kez ikinci kat asfalt ihalesine çıkıldığını da söyleyen Halil Uluay, “2 bin kilometre ikinci kat asfalt hedefi konulmuştu. Bu hedefe hızlı bir şekilde gidiyoruz. İnşallah bu sene hedefi tutturacağız. Kastamonu tarihinde bir ilk olarak Şubat ayında 2. kat asfalt ihaleleri yapılıyor. Birkaç ilçede ikinci kat asfalt ihaleleri bitti. Mart ayında inşallah ihalelerin tamamı yapılmış olacak” diye konuştu.

MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı’nın Ağlı YBO’nun Cezaevi’ne dönüştürülmesi konusunda yönelttiği eleştirilerede yanıt veren Halil Uluay, “Ağlı YBO’nun Ağlı Cezaevi’ne dönüştürülmesinin geciktiği yönünde MHP kanadının bir açıklaması oldu. Ben öncelikle şunu söyleyeyim ki böyle ciddi projeler hemen 3 – 5 ayda bitmiyor. Ağlı YBO’nun Ağlı Cezaevi’ne dönüştürülmesi projesi son aşamaya getirildi. Biz zaten bu projenin alt yapısını tamamen bitirmiştik. İnşallah en kısa zamanda Ağlı’nın hizmetine girecek. Bu açıklamanın bir nevi siyasi prim kazanmak maksadıyla yapıldığı ortada. Geciken bir durum yok, normal seyrinde devam ediyor” dedi.

Kastamonu genelindeki bazı kavşaklarda eksikliklerden kaynaklanan kazalarla ilgili bir soruya ise Halil Uluay, “Devletin bir işleyiş sistematiği var. Bu işler birden olacak işler değil. Daha önce de bahsetmiştik. İl yönetimi içerisinde bir çalışma ekibimiz var. Bu konularla ilgili dosyalar hazırladık. İlgili Bölge Müdürlüğü ve Bakanlık nezdinde gerekli çalışmaları yapacağız. Her kazada kavşağın da kusuru olabilir ama sürücülerimizin de ciddi kusuları oluyor. Tamam sonuçta kaza geçirmişler, kazanın üzerine yorum yapmak doğru değil, ama birçok kaza sürücü hataları sonucunda meydana geliyor. Kavşağa yaklaşırken hız düşürülmemesi nedeniyle kurallara uyulmadığı da oluyor. Burada sadece sürücülerde hiç bir kusur yok, kavşak tamamen kusurludur ya da kavşakta bir kusur yok, tamamen sürücüler kusurludur demek doğru değil” ifadelerini kullandı.