Umut veren hareketlenme

Kastamonu Kalkınma Vakfı (KKV) yönetim kurulu toplantısı, 8 maddenin görüşüldüğü yoğun gündemle Vali Karadeniz’in başkanlığında İstanbul’da yapıldı. Toplantıya milletvekilleri Hakkı Köylü ve Murat Demir ile işadamları da katıldı.

KKV yönetim kurulunun Cumartesi günü başlayan ve bugün de sürecek olan çalışma programıyla ilgili konuşan Vali Karadeniz, “Gerçekleşebilecek konuları gündemimize aldık ve güzel bir hava ve enerji oluştuğunu gördük” dedi.

 

Kastamonu Kalkınma Vakfı (KKV) yönetim kurulu toplantısı 8 maddenin görüşüldüğü yoğun gündemle İstanbul’da Cumartesi günü yapıldı. KKV Başkanı Vali Yaşar Karadeniz’in başkanlık ettiği toplantıya yönetim kurulu üyeleri yanı sıra milletvekilleri Hakkı Köylü ve Murat Demir ile işadamları da katıldı.

KKV yönetim kurulunun İstanbul programı 3 gün sürecek. Geçtiğimiz Perşembe günü firma ziyaretleri ve yönetim kurulu toplantıları ile başlayan gündem, dün de bursiyer öğrenciler ile kahvaltı programı ile devam etti. KKV yönetim kurulu bugün de çeşitli firma ziyaretleri ile programını sonlandırmış olacak.

Güzel bir hava ve

enerji oluştuğunu gördük”

KKV Başkanı Vali Yaşar Karadeniz İstanbul programının son derece olumlu bir havada geçtiğini kaydederek, “Gerçekleşebilecek konuları gündemimize aldık, güzel bir hava ve enerji oluştuğunu gördük” değerlendirmesinde bulundu.

KKV’nin şehrimizde bir hizmet binasına ihtiyacı olduğunu kaydeden Vali Karadeniz kısa süre içinde bu ihtiyacın giderilmesine çalışacaklarını kaydederek, “Kastamonuspor’a İstanbul’dan destek olunması konusu görüşüldü. Abana’da sürmekte olan öğrenci yurdumuz için de aynı destek verilecek” dedi.

Batı Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (BAKAP) konusunun da gündemlerinde olduğunu kaydeden Vali Karadeniz, “Bölgemizdeki 6 ilin temsilcileri ile Ankara’da bir araya gelmeyi ve BAKAP konusunda ortak bir çalışmanın içine girilmesi yönünde karar aldık” açıklamasında bulundu.

Kastamonu Havalimanı’na gümrük açılması ve Özel Uğurlu Hastanesi’nin hizmete girmesi için yapılabileceklerin de masaya yatırıldığını kaydeden Vali Karadeniz, “İlimizde üretilen yöresel ürünlerin İstanbul’da piyasaya sürülebileceği butik marketler projesi üzerinde çalışıyoruz” dedi.

Dün bursiyer öğrenciler ile birlikte yapılan kahvaltıya da değinen Vali Karadeniz, “KKV olarak geçtiğimiz yıl bin 248 öğrenciye burs verildi. Bursiyer öğrenci sayımızı bu eğitim-öğretim yılında bin 400 bandına çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.