Ünlü’den 19. yıl mesajı

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, partilerinin kuruluşunun 19. Yılı dolayısıyla yayınladığı mesajda, ilk günkü heyecanla çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Ünlü’nün mesajı şöyle:

“14 Ağustos 2001 de Genel Başkanımız Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Her şey Türkiye için’’ diyerek başlattığı siyasi mücadele bugün 19. Yılına ulaşmıştır. Türkiye siyasetinde ezberleri bozan, milletin egemenliği üzerindeki bütün vesayeti kaldıran AK Parti, Devleti toplumdan ayıran siyasi tarihi silmiş; ‘Milleti Yaşat ki Devlet Yaşasın’ anlayışı ile bu yüce milletin gönlüne girerek yapılan bütün Genel ve Yerel seçimler ile referandumlarda milletimizin büyük teveccühüne mazhar olmuştur. Bizler Ak Parti Kastamonu İl Başkanlığı olarak 14 Ağustos 2001 yılındaki heyecanımızla, ilk günkü azim ve inançla hizmet etme sorumluluğunun idraki içerisinde çalışmaya devam ediyoruz.

AK Parti iktidara geldiği günden bugüne birçok önemli projeye imza atmış, ülkemizin kalkınmasında önemli çalışmalar gerçekleştirmiştir. Partimiz, tüm kalkınma projelerinin yanısıra toplumsal alanda da adeta sessiz devrim gerçekleştirmiştir. Nitekim ecdadın bize aziz hatırası ve İstanbul’un Fatihi Sultan Mehmet Han’ın Vakfiyesi olan Ayasofya Camii’nin aslına rücu ettirilmesi de milletimizin ve İslam aleminin bir asra yaklaşan hayalidir. Bu büyük hayali gerçeğe dönüştürmek de Allah’ın yardımıyla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğindeki bu kutlu harekete nasip olmuştur.

Ülkemiz ve partimiz 19 yıldır olduğu gibi bugünde birçok alanda engellenmeye çalışılmaktadır. AK Parti liderliğindeki Güçlü ve Müreffeh Türkiye tablosu bozulmak istense de vatandaşımız ve liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı ve dik duruşu ile gerek iç gerekse dış güçler eylemlerinde muvaffak olamamıştır, olamayacaktır. Bu konuda en büyük engel olarak ülkemiz 15 Temmuz hain darbe girişimi ile karşı karşıya getirilmiş ve tüm kötü niyetli güçler birleşerek ülkemizi karanlığa çekmeye çalışsa da başarılı olamamışlardır. AK Parti’yi var eden ve yaşatan ruh, İstanbul’un fethinden Çanakkale Zaferi’ne, İstiklal Harbi’nden 15 Temmuz’a kadar bu milletin gurur vesilesi tüm dönemlerinin genini oluşturan ruhtur. Bu ruh günümüzde de tüm düşmanları başından def etmeye muktedirdir.

Son dönemlerde de ülkemiz üzerinde ekonomik saldırılarını yoğunlaştıran güçler, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğindeki milletimizin dik duruşuyla karşılaşmışlar ve yine hezimete uğramışlardır. Bilinmelidir ki AK Parti, önüne koyduğu hedeflere tüm engelleri aşa aşa, tüm zincirleri kıra kıra ulaşmaya devam edecektir. Lideriyle bir bütün olan partimiz, liderinin çizdiği bu kutlu yolda milletiyle ve milleti için var olmaya devam edecektir. Vatandaşlarımıza hizmeti her şeyin üstünde gören AK Parti anlayışının yer aldığı daha nice AK yıllara, AK icraatlar ile ulaşmak dileğiyle partimizin 19. kuruluş yıl dönümünü kutluyor, rahmeti rahmana kavuşan tüm dava büyüklerimizi şükranla anıyor, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dava kardeşlerimizle birlikte nice yıllar boyunca inandığımız yolda yürümeyi yüce Rabbim nasip eylesin.”

PARÇAL’IN MESAJI

İGM Başkanı Güray Parçal da, partilerinin kuruluşunun 19. Yılını yayınladığı mesajla kutlarken, “AK Parti Türkiye’nin birçok alanda çağ atladığı, içeride ve dışarıda itibarını yeniden tesis ettiği bir dönemin aktörü oldu. 19 yıldır milletimizin çizdiği rotadan asla şaşmadık, Milletimizin verdiği kararlara hep saygı duyduk, Milli İradeyi her şeyin üstünde gördük” dedi.