Ünlü’den Diyanet-Sen üyelerine yemek

AK Parti Yönetimi ve Diyanet-Sen üyeleri, İl Başkanı Ünlü’nün verdiği yemekte bir araya geldi. Yemekte konuşan Ünlü, “Bu parti hepimizin partisi,  milletin partisi, sizlerin partisi.. Onun için bu dönemde önümüzdeki süreçte biliyorsunuz yerel seçimler var. Bunda da ben size inanıyorum. Her zaman yanımızda olduğunuz gibi önümüzdeki süreçte de yanımızda olacağınıza gönülden inanıyorum” dedi.

 

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, il dışında bulunduğu için kongrelerine katılamadığı Diyanet Sen Kastamonu Şubesinin yönetici ve üyelerinin gönlünü kendilerini önceki akşam Öğretmenevi’nde verdiği yemekte konuk ederek aldı.

Yemeğe AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve Yönetimi, Merkez İlçe Başkanı Faruk Özdemir, Hizmet-İş Sendikası Başkanı Mustafa Çağlı, Diyanet-Sen Kastamonu Şube Başkanı İrfan Bakır ve Yönetimi,  Kastamonu Merkezde ve ilçelerde görev yapan imamlar ve din görevlileri katıldı.

Doğan Ünlü

Yemekte konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, şunları söyledi:

“Bu parti hepimizin partisi,  milletin partisi, sizlerin partisi.. Onun için bu dönemde önümüzdeki süreçte biliyorsunuz yerel seçimler var. Bunda da ben size inanıyorum. Her zaman yanımızda olduğunuz gibi önümüzdeki süreçte de yanımızda olacağınıza gönülden inanıyorum. Sizlerle ilgili düşüncelerimi de paylaşmak istiyorum. Aslında sizin yeriniz toplumda çok farklı ve insanlarımızın örnek aldığı kişilersiniz. Onların değer verdiği saygı duyduğu sizin söylediklerinize inandığı insanlarsınız. Bu nedenle size önemli görevler düşüyor. Yani hepimize tek görev düşüyor ama sizler her zaman olduğu gibi sizlere daha çok görev düşüyor. Çünkü gençlerimiz genç nesiller sizlere emanet. Sizlerin verdiği dini bilgiler, onları aydınlatacağınız noktalar doğrultusunda geleceğe doğru yürüyeceğiz. Onlar bizim her şeyimiz. Bu fani dünyada baktığımızda sizlerin de bizlerin de üzerine düşen büyük görevler var. Bizden bulunduğumuz camia içerisinde layıkıyla görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Sizden de kendi bulunduğunuz kamu çalışmaları içerisinde görevlerinizi ifa ediyorsunuz. Biz Kastamonu evlatları olarak hocalarımız, din görevlilerimiz de var. Onları da artık Kastamonulu sayıyoruz. Onlarda bizden birisi. Diyoruz ya tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet Cumhurbaşkanımız sürekli bunu kullanıyor. Niçin bunu kullanıyor. Bizi bir araya getiren bizi bütünleştiren bizi daha da sım sıkı birbirimize sarılmamızı sağlayan değerler aslında bunlar. Bunları da gençlerimize aktaracak olan sizlersiniz geleceğimize, çevremize onun içinde sizlere gerçekten büyük görevler düşüyor. Bizim Kur’an kurslarımızda, hafız yetiştiren kurslarımızda birçok öğrencilerimiz vardı. Öğrenci sayımız çok fazlaydı ama son dönemde bir düşüş yaşıyoruz. Bu düşüşü de artırmamız gerekiyor. Yani Kastamonu’ya yakışır bir şekilde inşallah hafız öğrencilerimizi arttırmamız gerekiyor. Bununla da ilgili bizim AK Parti olarak yapmamız gereken ne varsa yine yanınızdayız. Kastamonu olarak şu an hafız sayısında düşüş yaşıyoruz.

AK Parti Hükümeti döneminde baktığımızda özlük haklarınız ile iyileştirmeler oldu. Yani maaş iyileştirmeleri diğer milli ve dini bayramlarda tanınan mesai ücretleri yaz döneminde verilen Kur’an Kursu ile ilgili ücret bunun yanında ek gösterge ile şu anda çalışmalar devam ediyor. İnşallah önümüzdeki süreçte ilgili çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki süreçte de temennimiz. Sizlere Cumhurbaşkanımızın önem verdiğini gösterir. Yani siz daha önceki eski görevlilerimiz var. O zamanki şartlar ve AK Parti döneminde yaptığımız çalışmalarla diğer kamu görevlilerine bakarak birçok düşük ücret alınıyordu. Şu an biz AK Parti hükümeti olarak her zaman yanınızdayız. Cumhurbaşkanımız da yanınızda. Cumhurbaşkanımız dik durduğu sürece o ülkemizi yönetmeye devam ettiği sürece o yanımızda olduğu sürece biz de onun yanında olacağız. Çünkü toplumun her kesimi ile dertleniyor. Toplumun her kesimine bakıyor. Sıkıntılarını gidermeye çalışıyor. Baktığımızda siz değerli din görevlilerimizle, imamlarımızı unutmadı, unutmayacak.  İmam hatip okullarıyla ilgili durumunu ve sayısını da biliyorsunuz. Şu an geldiğimiz durum Allah’a sükür iyi. Günden güne daha iyi imam hatip liselerine kavuşuyoruz. Daha modern daha güzel okullarda hizmet alacak. Devam ediyoruz. İmam hatip liseleri aslında toplumumuzun mihenk taşıdır. Toplumumuzun bizi ileriye taşıyacak çok önemli eğitim kurumlarıdır. Bu eğitim kurumlarına hep beraber sahip çıkacağız. Ne yapacağız öğrencileri bu noktada yönlendireceğiz. Onların farklı eğitim almalarını sağlamalıyız hizmet noktasında. Sadece imam hatiplere bakmıyoruz. Şunu da görüyoruz. İmam hatiplerden sadece imam hatip yetişmiyor. Artık çok alanda görev alacak vatanını, milletini, devletini seven genç kardeşlerimiz yetişecektir. CHP döneminde biliyorsunuz CHP’nin dini özgürlüklerimize verdiği zararı… Manevi özgürlüklerimize verdiği zararı… Kültürel ve gelenek göreneklerimize verdiği zararı… Onların açtığı uzun yıllar ülkemize verdiği zarar ile tahribatın ortaya çıkarılmasında Cumhurbaşkanımız etkili olmuştur.  Bayağı bir süzgeçten geçti, bayağı bir süreçten gelindi. Dini vecibelerin özgürce yapabildiği bir ortama geldik.  Şükürler olsun inşallah. Diyorlar ya işte bazen CHP’den bu ara sürekli bizi eleştiriyorlar. Milletvekilleri nerede, il başkanı nerde? Biz buradayız, halka beraberiz. Bugün burada halkımızla insanlarımızla iç içeyiz. Onlar nerede? Onlar Türkiye düşmanları ile olmadan olamıyor. Onlar gitsinler, sizler olduğunuz sürece sizler gibi vatanını, milletini seven olduğu sürece biz de yolumuza devam edeceğiz.”

İrfan Bakır

Doğan Ünlü’den sonra konuşan Diyanet-Sen Kastamonu Şubesi Başkanı İrfan Bakır da, şunları söyledi:

 “Biz bugün AK Parti’nin misafiriyiz. Bu hafta sonu kongremizi yaptık. Tekrar başkanlığa seçildim. Biz Kastamonu Diyanet-Sen olarak siyaset yapmıyoruz. Herkese eşit mesafeliyiz. Ama ülkemize faydalı olanlara ve ülkemizi kalkındıracaklara da destek vereceğiz. Önceden olduğu gibi bundan sonra da bu böyle olacak. Dinimizi savunanlara, ülkemizi savunanlara destek vereceğiz. Başkanımızın da yaptığı konuşmasında CHP ile ilgili, tabiî ki biz CHP’yi ve o gelenekteki insanları biliyoruz. Türkçe ezan ilk defa 29 Ocak 1932 de Fatih camiinde okundu. Ne zaman Arapçalaştırıldı, aslında döndü 17 Haziran 1950’de yani Menderes döneminde, buna göre ne kadar CHP zihniyeti peçeli, başı kapalı insanlara rozet de taksa biz inanmayız. Yine böyle bir seçim arifesinde Çaykara’nın bir köyünü  CHP milletvekilleri ziyaret ediyor, 7o yaşındaki bir nine çeşmenin başında  testiye su dolduruyor, ona yardımcı olup testisini evine kadar götürüyorlar, nine diyor ki, ‘Ya evlatlarım siz kimsiniz, yabancısınız ne işiniz var köyümüzde-’ Diyorlar ki, ‘Biz CHP milletvekilleriyiz, sizden oy istiyoruz. Köyünüze onun için ziyarete geldik‘. Nine de, ‘Sen bunu çeşmenin başında söylesene be evladım  bu abdest suyumdu’ diyor. Yani bizim Anadolu insanı artık kimin ne olduğunu çok iyi biliyor.  Cami vaazlarımızda da siyaset yapmıyoruz. Biz Diyanet Sen 4688 sayılı yasanın bize verdiği görev bu. Yani dinimizin gereğini yapmamız gerektiğini söyleyeceğiz. Tabii ki Diyanet-Sen iyi ki kurulmuş 1998 yılında. Erdemler Hareketi diyoruz. İstanbul’da kuruldu Ahmet Yıldız’ın önderliğinde. Sokak hareketlerine bakıyoruz din görevlileri her zaman ilk sıradadır. Ek göstergeler, mesai ücretleri, yaz kurslarındaki ödenekler bunlar herkesin bildiği gibi bu hükümet zamanı verildi. Toplantılarda biz 5 sene önce toplantılara katılıyorduk. Ne zaman artacak ne zaman çoğalacak derlerdi.  Ha çok mu değil. Bir de ilimize il müftümüz yok, il müftüsü olmayınca vekil ile zor oluyor. İlimize de müftü atanmasını da istiyoruz.” C.M.