Ünlü’den sağlıkçılara vitamin desteği

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, koronavirüs ile amansız mücadele içerisindeki sağlık çalışanlarına moral ve destek olmak için Kastamonu İl Sağlık Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Ziyarette Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı ile görüşen Başkanı Ünlü, ayrıca hastane çalışanları için C vitamini içerikli meyvelerden ikram etti.

Doğan Ünlü’ye İl Genel Meclisi Başkanı Güray Parçal, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Neslihan Kaya Tufan ve AK Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Kalafat da eşlik etti.

Doğan Ünlü, ziyaretle ilgili açıklamasında şunları ifade etti:

“Bugün isterdik ki sağlık çalışanlarını ziyaret edelim. Ancak hem içinde bulunduğumuz sosyal izolasyon gereği hem de çalışmalara engel olmamak adına sağlık müdürümüzü ziyaret ettik. Milletimiz bugünkü fedakarlığı asla unutmayacaktır. Bu vesileyle hemşehrilerimizden sağlıklarını riske atmamak adına mümkün olduğunca evden çıkmamalarını, toplu ortamlara girmekten kaçınmalarını rica ediyorum. Bilim kurulunun tavsiye ettiği sosyal mesafe kuralına riayet etmeliyiz. Ellerimizi dezenfekte etmeyi ihmal etmeyelim. Büyüklerimizden evlerinden çıkmamalarını, bir süre evde kalmalarını rica ediyoruz. Bu süreci millet olarak el ele vererek, tüm farklılıklarımızı, siyasi düşüncelerimizi bir kenara koyarak aşacağız. Devletimiz güçlüdür, hükümetimiz ve AK Parti kadroları bu süreci en az zararla atlatmak için canhıraş çalışmaktadır. Sağlık alanında yıllardır yaptığımız yatırımların bu zor günlerde ne kadar önemli olduğunu görmüş olduk. Sağlık sistemimiz dünyanın en gelişmiş ülkeleri diye tabir edilen ülkelerden çok daha ileri düzeyde. Yoğun bakım yatak kapasitemiz birçok ülkeye göre çok daha fazla. Tüm bunlara ek 32 bin yeni sağlık personeli alımı yapılacağı müjdesini verdik. Ayrıca önümüzdeki üç aylık süreçte sağlık çalışanlarına performans ödemeleri üst tavandan yapılacak. Ekonomik İstikrar Kalkanı Destek Paketi ile esnafımız bu süreci fazla etkilenmeden atlatacak. Kamu bankaları ve özel bankalar da süreçte elini taşın altına koyarak yatırımcıları rahatlatmaya yönelik açıklamalar yapmaktadır.”