Ünlü’ye rakip çıktı; Metin Topaloğlu adaylığını açıkladı

  • AK Parti’nin pazar günü yapılacak olan 7. Olağan İl Kongresi öncesinde sürpriz bir gelişme yaşandı ve 27. Dönem milletvekili aday adaylığı da bulunan Turkuaz Medya Bölge Sorumlusu, E. Emniyetçi Metin Topaloğlu, mevcut İl Başkanı Doğan Ünlü’ye rakip çıktı.
  • Kongre tarihinin 5 gün kala açıklanmasının teşkilat içerisinde şaşkınlıkla karşılandığını, bu durumun AK Parti ilkelerine ters olduğunu söyleyen Topaloğlu, “Partililerimizin istek ve talebi üzerine, AK Parti Kastamonu İl Başkanlığına aday olmak üzere çalışmalarıma başlamış bulunuyorum” dedi.

 

AK Parti’nin Pazar günü yapılacak olan 7. Olağan İl Kongresi öncesinde mevcut il başkanı Doğan Ünlü’nün karşısına Metin Topaloğlu aday olarak çıktı.

AK Parti’ye gönül vermiş bir kişi olduğunu belirten Metin Topaloğlu, adaylık açıklamasında şu ifadelerde bulundu:

“Sevdası sevdamız, davası davamız olan Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, dünya mazlumlarının umudu olan ülkemizi güçlü yarınlara ulaştırmak için Ak Parti’ye gönül vermiş bir kardeşinizim.  Onur ve gururla taşıdığım başpolislik üniformamı, emekli olmam nedeniyle çıkardığımda ilk olarak Ak Parti teşkilatına üye oldum ve il yönetiminde görev aldım. 24 Haziran 2018 Milletvekili seçimlerinde AK Parti Kastamonu Milletvekili aday adayı oldum. Gerek siyasete girmeden önce, gerekse siyasi yaşamımda çok değerli halkımızla sıcak, samimi temaslarımız, birlikteliğimiz oldu. Bu samimiyet ve bu kardeşlik hukukumuz ise her geçen gün artarak devam etti.  Turkuvaz Medya Bölge temsilciliği görevinide üstlendiğim bu süreçte, Kastamonu’nun her köşesini çok iyi bilen, toplumun her kesiminden insanlarla derin dostluklar kurmuş, Kastamonu’ya ve Kastamonu insanına derin bir sevgiyle bağlanmış bir insanım.”

“KONGRE TARİHİNİN 5 GÜN KALA AÇIKLANMASI ŞAŞKINLIK VE HAYAL KIRIKLIĞIDIR”

“Ülkemiz genelinde, başta partililerimiz olmak üzere toplumun her kesimi tarafından merak ve ilgiyle takip edilen İl Kongrelerimiz devam etmektedir. Ak Parti Kastamonu İl Kongresi de aynı merak ve ilgiyle beklenmekte iken kongre tarihinin kongreye 5 gün kala adayın ismiyle açıklanması hem bir şaşkınlık, hem bir hayal kırıklığı, hem de partililerimiz nezdinde kırgınlık oluşturmuştur”

“YANGINDAN MAL KAÇIRIR GİBİ…”

“Yangından mal kaçırır gibi, bir oldu bittiye getirircesine kongre tarihinin çok geç açıklanması kafalarda cevap bekleyen soru işaretlerine neden olmuştur. Bu tutum ve davranış, sevdalısı olduğumuz Ak Partimizin ilke ve anlayışına terstir. Partimize ve davamıza zarar veren bu tutum, partililerimizce ayıplanmakta ve kınanmaktadır. Şahsıma doğrudan ulaşan veya sosyal medyada tepkilerini dile getiren partililerimiz, bu söylediklerimi doğrulamaktadır.”

“HESAPLAR ALT ÜST OLMUŞTUR”

“Kongre tarihini bilerek ve kasten gizleyip geç açıklamak suretiyle, karşısına aday çıkmasını engellemek isteyen tutum bugün beklemediği bir tepkiyle karşı karşıya gelmiştir bugün hesaplarının alt üst olduğunu görerek paniğe kapılmıştır.”

“TARİH YAKIN OLSA DA ÇALIŞMALARA BAŞLADIM”

“Kongre tarihinin yakın olmasına rağmen, partililerimizin istek ve talebi üzerine Ak Parti Kastamonu İl Başkanlığına aday olmak üzere çalışmalarıma başlamış bulunuyorum. Çalışmalarımı kısa süre içinde tamamlayarak 22 Kasım 2020 Pazar günü yapılacak olan Ak Parti İl Kongresinde İl Başkanlığına aday olacağımı bildiririm.”

METİN TOPALOĞLU KİMDİR?

2017 yılında başpolis olarak görev yaptığı kamudan emekli oldu. Aynı yıl Ak Parti’ye üye olarak Kastamonu Ak Parti İl Kongresi seçimleriyle birlikte yönetimde yer aldı.  24 Haziran 2018 tarihinde yapılan 27. Dönem Milletvekili Seçimlerinde Milletvekili aday adayı oldu. İlçe teşkilat mensuplarının katılımları ile gerçekleşen temayül yoklamasında yüksek destek aldı. Hitit ve Kastamonu üniversiteleri Felsefe ve Din Bilimleri Din Sosyolojisi alanında tezli yüksek lisans sahibi. Evli ve iki çocuk babası.