UPEM projesi için Kadıdağı gündemde

Milletvekili Demir, “Uluslararası Polis Eğitim Merkezi’nin (UPEM) Kastamonu’ya kurulması noktasında Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, çok olumlu görüşlerini ifade etti. Hızlı bir şekilde gerekli arsa tahsisi çalışmalarına başlanacak ve dünyanın bir çok ülkesinden polisler Kadıdağı’na eğitim için gelecek” dedi.

Emniyet Genel Müdürlüğü, ulusal ve uluslararası polis eğitimlerinin profesyonel bir bakış açısıyla verileceği Uluslararası Polis Eğitim Merkezi (UPEM) projesi kapsamında birim oluşturulabilecek yerlerden biri olarak Kastamonu’yu gündemine aldı.

Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, beraberindeki heyetle hafta sonu geldiği şehrimizde, Kadıdağı’nda incelemelerde bulundu.

Heyete eşlik eden AK parti Milletvekili Murat Demir, konuyla ilgili bilgi verirken, “Uluslararası Polis Eğitim Merkezi’nin Kastamonu’ya kurulması noktasında Polis Akademisi Başkanı Yılmaz Çolak, çok olumlu görüşlerini ifade etti. Hızlı bir şekilde gerekli arsa tahsisi çalışmalarına başlanacak ve dünyanın bir çok ülkesinden polisler Kadıdağı’na eğitim için gelecek” dedi.

Kastamonu’nun yeni eğitim merkezi için mükemmel bir ortama sahip olduğunu söyleyen Murat Demir, Kadıdağı’ndaki incelemeler sonrasında Öğretmenevi’nde de Vali Yaşar Karadeniz, Milletvekili Hakkı Köylü ve Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın da katılımıyla geniş çaplı bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirdiklerini söyledi.