Vali Çakır’dan 24 Temmuz mesajı

  • Vali Avni Çakır, Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Vatandaş ile devlet kurumları arasındaki iletişimi sağlayan gazetecilerimiz aynı zamanda kamu hizmeti de yapmaktadırlar” dedi.

Vali Avni Çakır, Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı ve basın mensuplarını kutladı.

Çakır’ın mesajı şöyle:

“1908 yılında  önemli bir dönüm noktası olan Türk basınında sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz tarihi  “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Tarih boyunca şartlar ne olursa olsun görevini son derece etkin, aktif, ilkeli, doğru yayıncılık anlayışı ile güncel ve seri olarak bilgi  akışını sağlayan basın mensupları,  halkımızın talep ve beklentilerini de kamuoyuna yansıtma görevini üstlenmişlerdir.

Devletimizin imkanları ile hizmete açılan yatırımların, vatandaşlarımızın daha yüksek yaşam standartlarına ulaşabilmesi için  gerçekleştirilen özverili çalışmaların, kazanılan  başarıların geniş kitlelere ulaştırılmasında, ilgi, odak noktalarının ilimize çekilmesinde şüphesiz ki basınımızın büyük gayretleri ile olumlu katkılarının bulunduğu aşikârdır. Ayrıca İlimizin turizm, ekonomik ve diğer alanlarda gerçekleştirdiği  atılım  bunun en açık göstergesidir.

Vatandaş ile devlet kurumları arasındaki iletişimi sağlayan gazetecilerimiz aynı zamanda kamu hizmeti de yapmaktadırlar. İlimizin gelişmesinde ve ilerlemesinde tespit ettikleri hususları bizimle paylaşmalarından ve İlimize,  Ülkemize verdikleri hizmetlerinden dolayı  kendilerine teşekkür ediyor, bugün ve yarın da aynı duyarlılık, kararlılık ve anlayışla görevlerini yerine getireceklerine inanıyorum.

Habercilik alanında önemli bir  misyonu yüklenen başarılı, ilkeli, tarafsız yayıncılık anlayışından taviz vermeyen tüm basın mensuplarımızın Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum. ”