Vali Çakır’dan bayram mesajı

“Birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma gibi toplumumuzun manevi zenginliğinin, sevinçlerinin, değerlerinin yaşandığı bayramlar milletimizin varlığına ve gücüne güç katmaktadır.

Sevinçte, kederde milli bütünlük halinde hedeflerine emin adımlarla yürüyen ve her zorlu mücadelenin sonunda başarıya ulaşan milletimiz bayram coşkusunu da hep birlikte yaşamaktadır. Geçmişte yaşanarak günümüze kadar gelen asil ruh ve gururla bugün de kazandığımız zaferler tesadüf değil, milletimizin güçlü iradesi devletimizin bütünlüğünün bir ifadesidir.

Güçlü ülkelerin oluşturduğu olumlu imajın özündeki en önemli unsur aile ve toplumu oluşturan bireylerin mutluluğu, başarısı, birlik ve beraberliğidir. Sahip olduğumuz bu inanç, kararlılık, azim, milli birliğimiz bizleri diğerlerinden ayıran en önemli özelliğimiz olmuştur. Bu nedenle bugün yaşanan bayram sevincinin gelecek nesillere taşınmasında, geleneklerine bağlı fertlerin yetiştirilmesinde katkıları olan değerli milletimize ve tüm Kastamonu halkına teşekkür ediyorum.

Böylesine değerli günleri idrak ederken, ülkemizde yaşanan salgınla mücadelede İçişleri Bakanlığı tarafından alınan kararlara ve trafik kurallarına uyulmasında hassasiyet gösterileceğine, toplumsal sorumluluklarımızın yerine getirileceğine inanıyorum.

Bu duygularla; Kastamonulu hemşerilerimin, bayram süresince mesai yapan görevlilerimizin, çalışma arkadaşlarımın, şehit ailelerimiz ve gazilerimizin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, mutlu, huzurlu günler diliyorum.”