Vali Çakır’dan bayram mesajı

Vali Avni Çakır, Kurban bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, koronavirüs tedbirlerine uyulmasına dikkat çekerken, “Değerlerimizin, kardeşliğin, birlik, beraberlik, yardımlaşma, dayanışma ve sadakat duygularımızın daha yoğun yaşandığı müstesna günlerden olan  bayramlarımız her dönemde bizlere huzur ve güç vermektedir” dedi.

Vali Avni Çakır’ın mesajı şu şekilde:

“Milletimizin bölünmez bütünlüğünü sürekli kılmak, huzur ve güven ortamı içerisinde yaşamak ancak sevgi, saygı ve hoşgörülü olmakla, gelenek ve göreneklerimizde bağlı kalmakla mümkündür. Değerlerimizin,   kardeşliğin, birlik, beraberlik, yardımlaşma, dayanışma ve sadakat duygularımızın daha yoğun yaşandığı müstesna günlerden olan bayramlarımız her dönemde bizlere huzur ve güç vermektedir.

Huzur,  güven şehri ilimizde sevinç, keder ve mutluluklarımızı hep birlikte paylaştığımız sürece varamayacağımız hedef, aşamayacağımız hiçbir engel olmayacak, göstereceğimiz her türlü fedakârlık, azim, gayret ve kararlılık bizleri daha sağlıklı, başarılı, güçlü bir geleceğe taşıyacaktır.

Son günlerde ülkemizi etkileyen koronavirüs salgını;  kararlar, önlemler ve vatandaşlarımızın hassasiyetiyle kontrol altına alınmıştır. Ancak vakaların tekrarlama olasılığını göz önünde bulundurularak,  kendi sağlığımızı ve toplum sağlığının korunması adına vatandaşlarımızın   “sosyal mesafe, maske ve hijyen” tedbirlerine riayet etmeleri, ayrıca bayram vesilesiyle yola çıkacak vatandaşlarımızın trafik kurallarına uymaları,  sevdiklerimizle birlikte sağlıklı bayram geçirmemiz için son derece önem arz etmektedir.

Tarihi ve kültürel değerlerimizin, gelenek ve göreneklerimizin paylaşılarak, özenle yaşatıldığı  İlimizde tüm bayramların coşkulu, huzurlu ve güven  içerisinde geçeceğine inanıyorum. Milli birlik ve beraberliğimizin muhafazası,  toplumun huzuru için fedakarca mücadele ederek bu uğurda hayatlarını kaybeden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyorum.

Bu vesile ile Kastamonulu hemşehrilerimizin, şehit aileleri ve gazilerimizin, tüm çalışma arkadaşlarımın, bayram süresince mesai yapacak görevlilerimizin mübarek kurban bayramını kutluyor, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu günler diliyorum.”