Vali Çakır’dan Gazeteciler günü mesajı

Vali Avni Çakır, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda “Geçmişten günümüze gelen köklü ve güçlü yaşam biçimimizin günümüze aktarılması ile devlet-vatandaş-kamuoyu arasında güçlü bir bağ kurarak iletişimi sağlayan gazetecilerimiz, toplum yararına bir çok projenin hayata geçirilmesine vesile olmuşlardır. Milli ve manevi değerlerimize bağlı kalarak ilimizin sosyal, kültürel, turistik ve ekonomik gelişiminin geniş kitlelere tanıtılmasındaki katkılarından dolayı, özel bir mesleğin ve ilimizin gurur temsilcileri olan gazetecilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Vali Avni Çakır, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Gazetecilik mesleğini icra eden değerli basın mensuplarımızın onur, gurur ve başarılarının  kutlandığı  10 Ocak günü  aynı zamanda Devletimizin uzanan eli olarak milletimize hizmet anlayışı ile görev yapan  Türk İdarecilerin Günü olarak ta kutlanmaktadır.

Milletçe bir bütün olarak güven, huzur,  kararlılık, birlik, beraberlik ve dayanışma içinde hedeflerimize yürüdüğümüz bu yolda  tarafsız, ve ilkeli haberciliğin etkisi ve değeri tartışılmazdır. Bugün kamuoyu ile iletişim her zamandan daha büyük önem arz etmektedir.

Ülkemizde yaşanan virüs salgınına karşı devletimiz tarafından alınan kararların, tedbirlerin doğru ve seri olarak kamuoyuna yansıtılmasında gazetecilerimizin özverili çalışmaları takdirle karşılanmaktadır.  Vatandaşlarımızın sağlığı ile ilgili bilgi akışının sağlanması ile olumlu sonuçların alınması, basın mensuplarımızın iletişimdeki başarılı  çalışmalarının göstergesidir.

Geçmişten günümüze gelen köklü ve güçlü yaşam biçimimizin günümüze aktarılması ile devlet-vatandaş-kamuoyu arasında güçlü bir bağ kurarak iletişimi sağlayan gazetecilerimiz, toplum yararına bir çok projenin hayata geçirilmesine vesile olmuşlardır. Milli ve manevi değerlerimize bağlı kalarak ilimizin sosyal, kültürel, turistik ve ekonomik gelişiminin geniş kitlelere tanıtılmasındaki katkılarından dolayı, özel bir mesleğin ve İlimizin gurur temsilcileri olan gazetecilerimize teşekkür ediyorum.

Habercilik alanında  gösterdikleri  başarılarına ve ilkeli yayıncılık anlayışına güven duyduğumuz değerli basın mensuplarımızın “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü kutluyor, hedeflerimize ulaşmadaki yolumuza ışık tutan gazetecilerimize sağlıklı, mutlu,  huzurlu, başarılı günler diliyorum.

Büyük ve güçlü  bir devlet olmanın verdiği sorumluluk bilinciyle  İlimizin yaşam  standartlarının daha da geliştirilmesi ile  hedeflerine ulaştırılması   yönünde görev yapan  tüm meslektaşlarımın da   “Türk İdareciler  Günü”nü tebrik ediyorum.”