Vali Günaydın’dan basın açıklaması

Vali Şehmus Günaydın, Eğitim Bir-Sen’in, norm kadro fazlası 39 öğretmenin görev yerleri dışındaki ilçelere atamalarının yapılarak aile bütünlüklerinin bozulduğu yolundaki basın açıklamasına bir de yazılı ve belgeli olarak cevap verdi; mağdur edilen hiçbir öğretmen bulunmadığını söyledi

Günaydın, yaptığı açıklamada, “Yapılan basın açıklamasında yer alan ifadelerin hiçbiri gerçeği yansıtmamakta olup, kişisel hesaplar taşıyan, sendikanın bu basın açıklamasının hangi amaç ve niyetle yapıldığı kamuoyu ile paylaşılacaktır” dedi.

 

Vali Şehmus Günaydın, Eğitim Bir-Sen’in, norm kadro fazlası 39 öğretmenin görev yerleri dışındaki ilçelere atamalarının yapılarak aile bütünlüklerinin bozulduğu yolundaki basın açıklamasına bir de yazılı olarak cevap verdi.

valilik oluruGünaydın, dün yaptığı yazılı açıklamaya, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün söz konusu öğretmenlerle ilgili çalıştıkları okullarda “görevlendirilmeleri”yle ilgili talebine “olur” verdiği 7 Ocak 2016 tarihli resmi yazının örneğini de ekledi.

Günaydın’ın açıklaması şöyle:

“12.01.2016 tarihinde bir sendika tarafından yapılan basın açıklamasında ‘39 aile parçalandı, hukuksuz olarak aile bütünlüğü bozuldu’ şeklindeki ifadelerin tamamı asılsız ve gerçek dışıdır.

İlgili yönetmeliğe göre Norm Fazlası öğretmenlerin ataması 07.01.2016 tarihinde yapılmıştır. Bu atamalardan sonra 40 öğretmenin, aile bütünlüğü dikkate alınarak, ekte gönderilen Valilik Makamı’nın 07.01.2016 tarihli onayı ile aynı gün kendi okullarında görevlendirilerek, hiçbir öğretmenimiz mağdur edilmemiştir.

Yapılan basın açıklamasında yer alan ifadelerin hiçbiri gerçeği yansıtmamakta olup, kişisel hesaplar taşıyan, sendikanın bu basın açıklamasının hangi amaç ve niyetle yapıldığı kamuoyu ile paylaşılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunulur.

Vali Şehmus Günaydın”