Vali Karadeniz Bozkurt’taydı

  • Bozkurt’taki halk toplantısında sorunları çözmek için çalıştıklarını belirterek, istek, talep ve önerilerin birinci ağızdan dinlenilerek tüm konulara imkanlar çerçevesinde en uygun çözümleri bulmaya çalışacaklarını söyledi. 
  • Karadeniz, bozkurt ziyaretinde Mardin Mazıdağı bölgesinde devriye faaliyeti icra edilirken tank mayını patlaması sonucu şehit düşen Mehmet Tanju Turhan’ın ailesini, yardıma muhtaç aileyi ve ahşap sanayi esnafını ziyaret etti.

 

Vali Yaşar Karadeniz, Bozkurt’ta halk toplantısı düzenledi.

İlçeye gelişinde Kaymakam Barbaros Akbulak, Belediye Başkanı Muammer Yanık, ilçe müdürleri ile kaymakamlık personeli tarafından karşılanan Vali Karadeniz, Bozkurt Çok Programlı Anadolu Lisesine ziyaretinde Okul Müdürü Hikmet Kırık ve sınıf öğretmenlerinden eğitim ile ilgili bilgi aldı, sınıfta öğrenciler ile sohbet etti. Öğrencilere bilginin hazine olduğunu ve  bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunan Karadeniz, okulun toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıda, sorunları çözmek için çalıştıklarını belirterek, istek, talep ve önerilerin birinci ağızdan dinlenilerek tüm konulara imkanlar çerçevesinde en uygun çözümleri bulmaya çalışacaklarını söyledi. Toplantıda muhtarlar ve vatandaşların soruları kurum amirleri tarafından cevaplandırıldı.

Toplantıdan sonra beraberindeki heyetle birlikte Mardin Mazıdağı bölgesinde devriye faaliyeti icra edilirken tank mayını patlaması sonucu şehit düşen Mehmet Tanju Turhan’ın ailesini ziyaret etti.

Şehit ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu ifade eden Vali Karadeniz, “Şehit ailelerimiz ve gazilerimiz bizim için çok değerli. Devletimiz ve milletimiz şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sahip çıkmaya devam edecek” şeklinde konuştu.

Yaşlı ve bakıma muhtaç aile ziyaretinde de bulunan Karadeniz, ailenin bir ihtiyaç ve sorunlarının bulunup bulunmadığını sordu, sağlık durumları hakkında bilgi aldı.

İlçedeki ahşap sanayi esnafını da ziyaret eden Karadeniz, ardından ilçeden ayrıldı.