Vali Karadeniz Cide’de halkı dinledi

Vali Yaşar Karadeniz, Cide’de Muhtarlar ve Halk Toplantısı’na katıldı. Toplantıya İlçe Kaymakam Vekili Ali Açıkgöz, Cide Belediye Başkanı Mehmet Eşref Mutlu, kurum amirleri, ilçe ve köy-mahalle muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Toplantıda öncelikli olarak daha önce vatandaşla buluşma kapsamında yapılan toplantıda dile getirilen taleplerin çözümüne yönelik ne gibi çalışmalar yapıldığı konusunda kurum amirlerince bilgi verildi.

Vali Yaşar Karadeniz, “İki yıl önce burada bir muhtar toplantısı gerçekleştirmiştik. Bugün yine hem muhtar hem vatandaşlarımızla bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. İki yıl önceki toplantıda alınan notlar ve yapılan işler ve yapılamayanlar elimizde mevcut. Çözülen sorunlar ve çözülmeyenler de bana verilen notlarımın arasında. Zaman zaman programlar kapsamında Cide’ye gelme imkanımız oldu. Burada hem Özel İdare’nin, hem Köydes’in, hem de diğer kurumlarımızın yaptığı yatırımları görüyoruz. Bugünkü toplantımızda bize aktaracağınız yeni sorunlar varsa o sorunları alacağız. Kamu hizmetlerini ilgilendiren her ne olursa olsun bu sorunları dile getirebilirsiniz. Bizlerin burada öncelikle konuşacağımız husus, kamu hizmetlerinin geliştirilmesi, iyileştirilmesine yönelik taleplerin alınması olduğunu belirtmek istiyorum“ dedi.

Toplantıda vatandaşlar sorun, talep ve şikâyetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e diğer ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.

Vali Yaşar Karadeniz belirtilen bazı konuların yerince incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda yetkililere talimat verdi.

Cide’de bazı temaslarda da bulunan Vali Karadeniz, ilk olarak ilçede Cumhuriyet İlkokulunu ziyaret etti. Esnafla da bir araya gelen Vali Karadeniz, Cide Gaziler Derneği’ni de ziyaret etti.

2011 yılında Van depreminde annesi, eşi ve 7 aylık bebeği ile vefat eden polis memuru Metin Burma’nın akrabalarını ziyaret eden Vali Karadeniz, depremzede ailelerinin acılarının millet olarak paylaşıldığını ve devletin her zaman yanlarında olduğunu ifade etti.

Vali Yaşar Karadeniz, son olarak yapımı tamamlanan KYK öğrenci yurdunda bir takım incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgiler aldı.