Vali Karadeniz: “Diğer illere göre daha iyiyiz”

Kovid-19 Mücadelesi Eylem ve Faaliyetleri toplantısına başkanlık eden Vali Karadeniz, “Gayretimiz ilimizde bu durumu en az hasarla atlatmak. Alınan tedbirlere uyarsak, bu salgını en az zararla atlatan il olacağımıza inanıyorum. Diğer illerle kıyaslandığımızda şuan son derece olumlu bir il durumundayız” dedi.

KOVİD – 19 Mücadelesi Eylem ve Faaliyetleri toplantısı Vali Yaşar Karadeniz başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Atalan, Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan ve Vedat Yılmaz ile ilgili kurum amirleri katıldı.

Toplantıda,  KOVİD – 19 Mücadelesi ile ilgili Bakanlık tarafından hazırlanan Eylem ve Faaliyetleri planı sunumu İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapıldı. Planda, görev alan tüm kurum yöneticileri konu hakkında bilgilendirildi.

Vali Karadeniz, “Koronavirüs salgını hakkında resmi olan bilgiler her gün Sağlık Bakanımız tarafından açıklanıyor. Düşüncemiz, gayretimiz ilimizde bu durumu en az hasarla atlatmak. Vatandaşlarımız, yaşlılarımız, kamu kuruluşları olarak bizler alınan tedbirlere uyarsak, bu salgını en az zararla atlatan il olacağımıza inanıyorum. Diğer illerle kıyaslandığımızda şuan son derece olumlu bir il durumundayız.  Katkı sunan tüm kuruluşlarımıza emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.