Vali Karadeniz: “Herkes üzerine düşen dersi aldı”

  • Ahşap Fuarı’nın katılımcılarıyla yemekte bir araya gelen Vali Yaşar Karadeniz, “El birliğiyle bu fuar oluştu. İstediğimiz, arzuladığımız fuar mı, elbette değil. Ama 15 günde yapılabilecek olanın da en iyisiydi. Çıkarmamız gereken bir ders var, o dersi de sanıyorum herkes üzerine düştüğü şekilde almıştır. 10. Ahşap fuarın hazırlıklarına başlamamız lazım ki 10. Fuar gerçekten Kastamonu’ya yakışır bir fuar olsun. Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği ile Ticaret ve Sanayi Odası el birliği verecek, bizlerde Valilik, İl Özel İdare, Belediye ve ilgili diğer kuruluşlar olarak desteği ve katkıyı sağlayacağız” dedi.

Bu yıl 9’ncusu düzenlenen Kastamonu Ahşap Fuarı’nın katılımcıları yemekte bir araya geldi. Özel İdare Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen yemeğe Vali Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, Vali Yardımcıları Mustafa Taş ve Ünal Kılıçarslan, İl Özel İdare Genel Sekreteri T.Zafer Karahasan, Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, KUZKA Genel Sekreteri Serkan Genç ve sektör temsilcileri katıldı.

Vali Yaşar Karadeniz, yemekte yaptığı değerlendirmede şöyle konuştu:

“Kısa sürede gerçekleştirdiğimiz 9. Ahşap Fuarı organizesindeki üstün başarınızdan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Fuarın düzenlenmesiyle ilgili karar verdiğimizde sadece 15 günlük kısa bir süre kalmıştı. Tarihini de değiştirme şansımız yoktu. Ahşap fuarında görev verdiğimiz tüm kurumlar üzerlerine düşeni fazlasıyla yaptılar. Birçok kurumdan işçi temin edildi. Bunlar Devlet Su İşleri, Karayolları, Sağlık, Üniversite, Özel İdare, Belediye. Kısaca el birliğiyle bu fuar oluştu. Tabi ki istediğimizi, arzuladığımız fuar mı? Elbette değil. Ama 15 günde yapılabilecek olanın da en iyisiydi. Hatta ben bu kadar kısa bir sürede bu kadar güzel bir organizasyonun ortaya çıkacağını tahmin etmiyordum. Dolayısıyla bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Ama bundan Kastamonu adına çıkarmamız gereken bir ders var, o dersi de sanıyorum herkes üzerine düştüğü şekilde almıştır.  O derslerden birincisi şu; Bugün burada bir aradayız ama yarın 10. Ahşap fuarın hazırlıklarına başlamamız lazım ki 10. Fuar gerçekten Kastamonu’ya yakışır bir fuar olsun. Özellikle bu konuda Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği ile Ticaret ve Sanayi Odası el birliğiyle bu fuarı yukarıya doğru taşıyacaklardır. Bizlerde Valilik,  İl Özel İdare, Belediye ve ilgili diğer kuruluşlar olarak desteği ve katkıyı sağlamaya hazırız.”