Vali Karadeniz Taşköprü’de halkla buluştu; “BSK ve beton yolda önemli mesafe aldık”

  • Taşköprü’de muhtar ve halk toplantısında konuşan Vali Yaşar Karadeniz, “Taşköprü’de BSK ve beton yol yapımı konusunda önemli mesafe aldık. Bu konuda Taşköprü ilçemiz diğer ilçelerimizin biraz daha önünde. Çünkü köy sayısı ve köyde yaşayan nüfus itibari ile merkez ilçemizden sonra en fazla nüfusa ve yol ağına sahip ilçemiz. Bu anlamda da diğer ilçelere göre daha fazla bütçe ayrıldı” dedi.

 

Vali Yaşar Karadeniz, vatandaş ve muhtar buluşmaları toplantılarına Taşköprü ile devam etti. Toplantıya İlçe Kaymakam İbrahim Çenet, Taşköprü Belediye Başkan Vekili Harun Yalçın, il ve ilçe kurum amirleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili olarak ne gibi çalışmalar yapıldığına dair ilgililerden bilgi alan Vali Karadeniz, “Taşköprü’de daha önce yapılan toplantıda alınan notları daha sonra inceledik bunlardan yapılabilecek olanların bazıları yapıldı. Bazıları teknik sebeplerle gerçekleştirilemedi. Genel anlamda yüzdeye vurduğumuzda ise önemli bir kısmının yerine gelmiş olduğu bana verilen notlarda yer alıyor. Bu süreçte Taşköprü açısından en önemli gelişme BSK ve beton yol yapımı oldu. Bu konuda Taşköprü ilçemiz diğer ilçelerimizin biraz daha önünde geçti. Bunu da hak ediyordu. Çünkü köy sayısı ve köyde yaşayan nüfus itibari ile merkez ilçemizden sonra en fazla nüfusa ve yol ağına sahip ilçemiz. Bu anlamda da diğer ilçelere göre daha fazla bütçe ayrıldı. Tabi ki sorunlar bitmedi. Yine yapılması gereken işler var. Bunları da ele almamız gerekiyor” dedi.

Toplantıda vatandaşlar sorun, talep ve şikâyetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e diğer ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.

Vali Karadeniz de belirtilen bazı konuların yerince incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda yetkililere talimat verdi.