Vali Karadeniz’den Devrekani’de halk toplantısı

  • Devrekani’de halt toplantısına katılan Vali Yaşar Karadeniz, “İhtiyaçlar bitmiyor, yapılanlar yapılmıştır ama yeni ihtiyaçlarda mutlaka ortaya çıkmıştır. Bu ihtiyaçları da yerine getireceğiz” dedi.

Vali Yaşar Karadeniz, Devrekani’de düzenlenen halk toplantısına katıldı, talep ve şikayetleri dinledi. Devrekâni Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen halk toplantısına İlçe Kaymakam Vekili İzzet Cem Eser, Devrekâni Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran ile kurum amirleri, mahalle ve köy muhtarları ile vatandaşlar katıldı.

Vali Yaşar Karadeniz konuşmasında, “2019 yılı KÖYDES programında yer alan işlerin büyük bir kısmının tamamlandığı bilgisini bana Kaymakamımız iletti. Ama devam eden işlerimiz de var. Onlarda önümüzdeki kısa süre içerisinde tamamlanacaktır.  İhtiyaçlar bitmiyor, yapılanlar yapılmıştır ama yeni ihtiyaçlarda mutlaka ortaya çıkmıştır. Bu ihtiyaçları da yerine getireceğiz” dedi.

İlçe ve köy halkının sorun, talep ve şikâyetlerinin aktarıldığı halk toplantısında  Vali Karadeniz, vatandaşların sorularını cevaplayarak, çözüm bulunması noktasında ilgili kurum amirlerine talimatlarda bulundu.

Devrekani’de çeşitli temaslarda da bulunan Vali Karadeniz, yaşlı ve bakıma muhtaç aileleri evlerinde ziyaret etti. Vali Karadeniz ayrıca, 1993 yılında Batman’ın Kozluk ilçesinde Şehit düşen Jandarma Er Nihat Çendik’in ailesini ziyaret ederek, “Şehit ailelerimizin acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Devlet olarak her zaman yanlarındayız. Tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun“ şeklinde konuştu.

Ahiçelebi Mahallesi’nde ikamet eden Kıbrıs Gazisi Cemal Çendik’e de ziyarette bulunan Vali Karadeniz, her zaman yanlarında olduklarını ifade etti.