Vali Yardımcısı, şehir merkezindeki yoğunluğa dikkat çekti “Endişelendim”

Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan: “Şehir merkezinde yoğunluğu gördüğümde endişelendim. Bizim amacımız az riskli iller arasına girmek. Umarım risk durumumuz artmaz. 2 kademe yukarı çıktığımız vakit bütün açılan bu yerler kapanır. Esnafımızın durumu ortada. Bundan dolayı bu hamleler yapıldı. Umarım vatandaşlarımız bu durumu daha riskli bir hale getirmezler” dedi.

İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü tarafından düzenlenen toplantıdaki konuşmasında pandemi konusundaki son duruma da değinen Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, şehir merkezindeki yoğunluğun kendisini endişelendirdiğini söyledi ve uyarılarda bulundu.

Kontrollü Normalleşme süreci hakkında konuşan Kılıçarslan, şunları söyledi:

“İlimiz orta riskli iller arasında. Tabii bu kazanılmış bir hak değil. Yani rakamların yükselmesi halinde önce yüksek, daha sonra çok yüksek riskli iller arasına girebiliriz. Şehir merkezinde yoğunluğu gördüğümde endişelendim. Bizim amacımız az riskli iller arasına girmek. Umarım risk durumumuz artmaz. 2 kademe yukarı çıktığımız vakit bütün açılan bu yerler kapanır. Esnafımızın durumu ortada. Bundan dolayı bu hamleler yapıldı. Umarım vatandaşlarımız bu durumu daha riskli bir hale getirmezler. Bizler başta en yoğun olan yerlerde denetimlerimizi yapıyoruz. Vatandaşımız maskeye ve mesafeye uyuyor ama rakamlarımız yükseliyor. Vefat sanki her gün var. Rakamın yükselmesi demek bizim bir üst risk grubuna girmemiz demek. Umarım korktuğumuz şey başımıza gelmez. Umarım Kastamonulu vatandaşlarımızın tamamı en azından bu durumu korur, aksi halde bir üst gruba gireriz ki, bu daralma demektir. Kırmıza grupta ise tamamen kapatma demektir.”