Vali’ye genelge teşekkürü

  • Yılın ilk ziyaretini Valiliğe yapan Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu’nun Başkanı Erkan Yılmaz, Vali Avni Çakır’a yerel gazeteler için yaşamsal önem taşıyan resmi ilan genelgesi için ve 150 yıllık yerel basın arşivinin dijital ortama aktarılması projesine verdiği destekten dolayı teşekkür etti, Kastamonu basını olarak beklentilerinin genelge doğrultusunda hareket edilmesi olduğunu söyledi.

Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti (KGC) Yönetim Kurulu, yeni yılın ilk ziyaretini Kastamonu Valisi Avni Çakır’a gerçekleştirdi.

KGC Başkanı Erkan Yılmaz, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Vali Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti. 45 dakika süren ziyarette, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti faaliyetleri noktasında Vali Avni Çakır’ı bilgilendiren Yılmaz, Kastamonu’da 150 yıllık bir geçmişe sahip yazılı basının dijital ortama aktarılmasına yönelik hazırlanan dosyanın bir örneğini Vali Çakır’a sundu.

Yılmaz, “Sayın Valimizin, projemize olan sıcak ilgisi açıkçası bu konuda bizi daha da cesaretlendiriyor. Yakın zamanda startını vermeyi hedeflediğimiz proje, Kastamonu ve çevresinin yakın tarihine ışık tutacak” dedi.

Erkan Yılmaz, ayrıca geçtiğimiz haftalarda yayınlanan resmi ilan genelgesi nedeniyle Vali Avni Çakır’a bir kez daha teşekkür etti. Yılmaz, Kastamonu basını olarak beklentilerinin genelge doğrultusunda hareket edilmesi olduğunu söyledi.

Yılmaz, meslektaşlarının bazı talep ve beklentilerini de Vali Avni Çakır’a iletti. Çakır, bu beklenti ve talepleri not alarak konu üzerinde çalışma gerçekleştireceklerini ifade etti.

Vali Avni Çakır ise Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti başkanlığı görevine getirilen Erkan Yılmaz’a “hayırlı olsun” dileklerini iletti ve ziyaretleri nedeniyle heyete teşekkür etti.  (HABER SERVİSİ)