‘Vatan’daş çıldırdı

Türkiye’nin teknoloji devlerinden Vatan Bilgisayar’ın Barutçuoğlu AVM’deki Kastamonu mağazasının açılışında izdiham tavan yaptı.

Sabahın erken saatlerinde kuyrukların oluştuğu açılışta indirimli ürünlere sahip olmak isteyenler adeta çıldırdı ve mağazayı talan etti.

Türkiye’nin teknoloji devlerinden Vatan Bilgisayar’ın Kastamonu mağazasının açılışında vatandaş adeta çıldırdı ve mağazayı talan etti.
Açılışa özel indirimlerini hafta boyunca tüm kente duyuran Vatan Bilgisayar, açılış günü beklentinin çok çok üzerinde bir ilgiyle karşılaştı.
Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi ikinci birinci katında hizmete giren Vatan Bilgisayar’ın açılışı için saatler öncesinde alışveriş merkezi kapılarında uzun kuyruklar oluşturan Kastamonulular, indirimli ürünlerden alabilmek için adeta birbirleriyle yarıştı. AVM’nin tüm kapılarında onlarca metre uzunluğunda kuyruklar oluşurken, içeride de durum farksızdı. Mağazanın kapısının açıldığı saat olan 10.00’da ise vatandaşlar kapıya yüklendi ve içeriye hücum etti. Bu esnada çok sayıda ürün kullanılamaz duruma gelirken, nefes almanın dahi güç olduğu mağaza içerisinde ise ürün kapma savaşı yaşandı. İndirimli ürünlerden çok diğer ürünlerin de talan edildiği mağazanın raf sistemlerinden teknik donanımına kadar bir çok yeri zarar gördü.

Alışveriş Merkezi güvenlik görevlileri ve polis uzun süre vatandaşların izdihamına engel olmaya çalışsa da her geçen dakika daha da artan kalabalık buna imkan vermedi.
İzdihamdan yararlanıp mağazadaki ürünlerin ücretini dahi ödemen alışveriş merkezinden ayrılan çok sayıda kişi olduğu iddia edildi.
İndirimdeki ürünlerin ilk 1 dakika içerisinde tükenmesine rağmen, mağazadaki yoğunluk gün boyu devam etti.
Açılışa özel kampanyadan yararlanmak için mağazaya akın eden ancak kimisi içeriye bile giremeyen, kimisi ise ezilme tehlikesi atlatanlar, organizasyon bozukluğundan şikayet ettiler.

Vatan Bilgisayar Kastamonu Mağaza Müdürü Bekir Kaymakoğlu, açılışla ilgili şunları söyledi:
“Mağazamızın açılışına Kastamonu halkının çok büyük bir ilgisi vardı. Saat 10.00 itibariyle de mağazamızı açtık, büyük bir izdiham ve kalabalıkla mağazamızın açılışını gerçekleştirdik. Kapımız, alarm güvenlik sistemlerimiz kırıldı, zayiat gördü, içeride raflarımız, mallarımız da zarar gördü, ama her şeye rağmen Kastamonu halkının yakın ilgisinden dolayı da çok memnunuz, Anadolu illerinde bu kadar büyük ilgi ile de karşılaşmadık. Ben Ankara’dan ilk defa geldim, ama Kastamonu’yu da çok beğendim, çok güzel. En az beş yıl süre ile de buradayım. Bugün en çok televizyon ve telefon satıldı, diğer ürünlerimize de büyük ilgi oldu. Ürünlerimizin tamamı indirimli fiyatlarla satıldı. Yine bir liraya ve çok ucuza satılan ürünlerimiz de vardı. Mağazamıza beklemedik bir kalabalık oldu. Yakın ilgi gösteren Kastamonu halkına teşekkür ediyoruz.”
Vatan Bilgisayar, Kastamonu’daki mağazasıyla birlikte Türkiye’deki şube sayısını 124’e çıkardı. Geçtiğimiz yıl 115 mağazası bulunan ve bu yıl ise 9’ncu mağazasını Kastamonu’ya açan Vatan Bilgisayar, böylece Türkiye’nin 53 kentinde varlığını sürdürmeye devam ediyor.