“Vatanın bana ihtiyacı var” diyerek gitti

Şehit olan Uzman Onbaşı Kemal Zeren’in babası Mehmet Zeren, oğlunun göreve gidiş öyküsünü anlatırken, ”Nisan 19’unda teslim oldu. 2,5 aydır asker. Koşarak gitti bir tanemizi taksiye almadı. ‘ben gidiyorum hakkınızı helal edin’ dedi. Alacağı parayı hesapladıysa haram zehir zıkkım olsun. ‘Bu vatanın bana ihtiyacı var ben gidiyorum’ dedi. ‘Ne yapacağım burada’ dedi. İşini bıraktı gitti.Şehadetine gitmiş.”

 

 

Şehit olan Uzman Onbaşı Kemal Zeren’in naaşı dün son kez helallik alınmak için Beykoz’daki baba ocağına getirildi. Şehidin sevenleri ve yakınları evin avlusunu doldururken, taziyeleri şehidin babası Mehmet Zeren ve annesi Esma Zeren kabul etti.

“Vatan sağ olsun”diyen Şehidin acılı babası Mehmet Zeren, ”Nisan 19’unda teslim oldu. 2,5 aydır asker. Koşarak gitti bir tanemizi taksiye almadı. ‘ben gidiyorum hakkınızı helal edin’ dedi. Alacağı parayı hesapladıysa haram zehir zıkkım olsun. ‘Bu vatanın bana ihtiyacı var ben gidiyorum’ dedi. ‘Ne yapacağım burada’ dedi. İşini bıraktı gitti. Koluna sarıldılar yüzüne sarıldılar. Gitme oğlum dediler ‘Ben buranın insanı değilim’ demiş. Şehadetine gitmiş. Aldığı parayı falan bilmiyor. Kardeşini okutuyordu. ‘Ben kardeşimi okutacağım özel okula vereceğim’ dedi. İki faturasını ödedi üçüncüyü ödeyemedi yavrum. Daha Telefon taksitini ödeyemeden gitti. Ne diyeyim vatan sağ olsun. Dik duracağız” dedi.

Öte yandan helallik alınması sırasında gözyaşları sel oldu. Anne Esma Zeren’i bir kadın komutan teselli etmeye çalıştı. Anne Zeren, oğlunun tabutuna sarılarak, şehidin askeri üniformasını örttü. (İHA)