Vicdansızlar

İnebolu Cünürye Mahallesinde Salih Aran ve eşinin 3 yıldır bahçede bakımını üstlendikleri “Meraklı” adlı kedi, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından karnına çelik tel ile sıkıca sarılarak işkenceye maruz bırakıldı.

Kedinin sürekli zayıfladığını, zaman zaman kustuğunu ve tuvaletini yapmakta zorlandığını fark eden Salih Aran, hayvanı veteriner hekim Muhammed Coduroğlu’na getirdi.

Röntgende kedinin karnına sarılıp düğümlenmiş bir tel olduğunu fark eden veteriner Coduroğlu büyük şaşkınlık yaşadı. Kedinin tüylerinin altında kaldığı için dışarıdan fark edilmeyen teli kesen Coduroğlu, hayvanı klinikte gözetim altına aldı.

Önce kedinin bir tel parçasına takılmış olabileceğini düşündüğünü belirten Salih Aran, “Kedinin karnına sarılan tel sıkıca gerdirilip alttan pense ile düğümlenmiş. Konuşamayan, derdini anlatamayan bir hayvana bu insafsızlığı kim yapar bilmiyorum. Kedimiz şimdi veteriner arkadaşımız tarafından müşahede altına alındı. Karnı telle sıkıştırıldığı için bağırsakları yapışmış. İyileşmezse ameliyat edilecek” diye konuştu.

 

Kadir Yıldırım