Vidinlioğlu: “M. Akif’in eksiklerini 2022’de büyük ölçüde gidereceğiz”

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, mahalleler turu kapsamında dün ziyaret ettiği Mehmet Akif Ersoy mahallesinde sadece altyapı için yaptıkları yatırımın 30 milyon liranın üzerine çıktığını, yeni yerleşim olduğu için fazla olan eksiklerin 2022’de büyük ölçüde giderilmiş olacağını söyledi ve “Tüm mahallelerimizin ihtiyaçlarına hızla cevap veriyoruz” dedi.

Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu,  saha incelemelerini sürdürüyor.

Dün sabah Belediye Başkan Yardımcıları, Mehmet Yurt, Necdet Karahasan ve Hamdi Öz ile birlikte Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nü ziyaret eden Vidinlioğlu, tam otomasyonlu seralarda incelemelerde bulunduktan sonra 2022 yılı planlamasıyla ilgili bilgi aldı.

Buradan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Tosya Yolu mevkiinde bulunan Şehit Erkan Kendirci İlkokulu’nu ziyaret eden Vidinlioğlu, öğretmenler ile sohbet etti, fikir alışverişinde bulundu, Muhtar Metin Kuşçu ile birlikte mahallede incelemelerde bulundu.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde sadece altyapı çalışmaları için 30 milyon liranın üzerinde bir yatırım yapıldığını söyleyen Başkan Vidinlioğlu, “Bölgenin eksikliklerini gidermek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tosya yolu mevkii yeni bir yerleşim yeri olduğu için eksiklikleri var. Önceliğimiz altyapı eksikliğini gidermek. Programladığımız şekilde çalışmalarımız sürüyor. 2022 yılı içerisinde bu bölgenin eksikliklerini büyük ölçüde gidereceğiz. Her mahallemizde muhtarlarımız ile incelemeler yapıyoruz. Ortak akıl doğrultusunda mahallelerimizin ihtiyaçlarına hızla cevap veriyoruz.” dedi.

Şehit Erkan Kendirci İlkokulu ziyaretinde öğretmenlere teşekkür eden Başkan Vidinlioğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

“Pandemi başından bugüne sağlık ordumuzun ve eğitim ordumuzun fedakârca çalıştığını biliyorum. Sağlık ordumuz kendi canlarını hiçe sayarak halk sağlığı için tüm gücüyle virüsle mücadele etti ve etmeye devam ediyor. Eğitim ordumuz ise yavrularımız derslerinden geri kalmasın diye gerek online gerekse yüz yüze eğitimlerde ellerinden geleni yapıyor. Bu doğrultuda hem sağlık ordumuza hem de eğitim ordumuza teşekkürü bir borç biliyorum. İyi ki varsınız.”