“Yakalayacağız; bir daha olmayacak”

“Her sokağımızı bir polise zimmetledik”

Belediye Caddesi’nde silahlı soygunun gerçekleştiği Elif Kuyumculuk’a giden Vali Avni Çakır, “Buradan büyük bir ders çıkardık. Güvenlik tedbirlerimizi bir gevşeklik olmayacak şekilde artırdık ve bölgede her sokağımızı bir polisimize zimmetledik. Bir daha hiçbir esnafımızın böyle bir şey yaşamasına asla müsaade etmeyeceğiz. Olayın failini de yakalayacağız” dedi.

Vali Avni Çakır, Belediye caddesinde 28 Ağustos Cuma günü kuyumcu soygunu olayının yaşandığı Elif Kuyumculuk’a bir ziyaret gerçekleştirdi.

İşyeri sahibi Nihat Pehlivan ile görüşen Vali Avni Çakır, “Olayın Cuma vakti saatine denk gelmesi, görgü ile alakalı elimizde çok somut bir şey olmaması nedeniyle bu anlamda zorlandık ancak çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu olayın faillerini yakalayacağız” dedi.

Bu olaydan ders çıkardıklarını da söyleyen Vali Avni Çakır, “Bir daha benzer hadiselerin vuku bulmaması noktasında da, biz bu anlamda kendimizi bir gözden geçirdik, eksiklerimizi giderdik. Artık bundan sonraki sürekli, özellikle kuyumcularımızın olduğu bölgelerde görevli arkadaşlarımız olacaklar. Hem de görünür olacaklar. Bundan sonrası için şüpheli gördüğünüz kişiler olduğunda, inşallah karşılıklı işbirliği içinde, benzer bir olayın bir daha yaşanmaması noktasında çaba sarf edeceğiz. Büyük geçmiş olsun. Tesellimiz, hanım efendinin sağlığına tamamen kavuşmuş olmasıdır. Allah beterinden korusun, geçmiş olsun. Bu sizlerin şahsında, buradaki tüm esnafımıza ve bizlere yapılmış bir saldırıdır. Dolayısıyla, sizlerin yaşadığı sıkıntı kadar inanın bizler de sıkıntı hissettik. Bizler de çok üzüldük ama inşallah buradan büyük bir ders çıkardık.”

“HER SOKAĞIMIZI POLİSİMİZE ZİMMETLEDİK”

“Benzer olayların önüne geçmek noktasında da biz güvenlik tedbirlerimizi bariz bir şekilde artırdık. Bununla alakalı da bir gevşeklik olmayacak, her sokağımızı polisimize zimmetledik. Eşiniz de büyük bir fedakarlık göstermiş durumda. Olay esnasında işyerinden çıkmış gitmiş ancak yeniden çalışanı için içeriye geri girdiğini görüyoruz. Hanımefendinin durumunu gün gün takip ettik. Bununla gelmiş, geçmiş olsun. İnşallah bir daha hiçbir esnafımızın böyle bir şey yaşamasına müsaade etmeyeceğiz.”

İşyeri sahibi Nihat Pehlivan ise, “Yaklaşık 30 yıldır bu caddede hizmet veriyoruz. Böyle bir olay yaşamamıştık. Şahsın yakalanması tek isteğimiz. Bu ziyaretiniz ile bizlere moral verdiniz, çok teşekkür ediyoruz” ifadesini kullandı.