“Yanlışa yanlış deriz”

AK Parti Merkez İlçe yönetimi, görevdeki birinci yılını düzenlediği kahvaltılı toplantıda değerlendirdi. Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, 20 Aralık 2014’de devraldıkları bayrağı, hedefe taşımanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Siyasetin bir gönül alma sanatı olduğunu belirten Namlı, ses getirecek değerlendirmelerde bulunurken, “Vaatlerimizin takipçisi olacağız, yanlışa da yanlış diyeceğiz” dedi ve esnafa sıfır faizli kredi uygulamasının Halk Bankası’na borçlu borçsuz herkesi kapsaması gerektiğini belirtti.

 

_MG_8181AK Parti Merkez İlçe yönetimi, görevdeki birinci yıllarını kahvaltı programında değerlendirdi. Merkez İlçe Başkanı Ahmet Namlı, 20 Aralık 2014’de devraldıkları bayrağı, hedefe taşımanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Özellikle kırsalda yaşayan vatandaşlarla diyaloğu hiç kesmediklerini ve bu sıcak yaklaşımın karşılığını da 1 Kasım seçimlerinde aldıklarını söyleyen Ahmet Namlı, elde ettikleri oy oranı ile de rekor kırdıklarını belirtti.

Görev süresi içerisinde siyasetin bir gönül alma sanatı olduğunu gözlemlediğini söyleyen Ahmet Namlı, şöyle konuştu:

_MG_8185“Göreve başlarken, sadece dua amacıyla bu işe soyunduğumuzu, vatandaşa hizmetten başka bir amacımızın olmadığını ve milletvekilliği genel seçimlerinde 3 milletvekilliğinin 3’ünü de AK Parti’ye kazandırmak olduğunu söylemiştim. Biz göreve başladıktan sonra 7 Haziran’a odaklandık. 7 Haziran’da konjonktürel nedenlerden dolayı 3-0 hedefine ulaşamadık ama 2-1’i de korumayı bildik. 7 Haziran’dan sonra memleketin içine düştüğü durumu, memleketi bekleyen tehlikeyi, CHP ve MHP zihniyetinden bir fayda gelmeyeceğini vatandaşlarımıza anlattık. 1 Kasım seçimlerinde rekor bir oy oranına ulaştık. Köylerimizde yüzde 69 oy oranına ulaştık. Ne Doğru Yol Partisi ne de Demokrat Parti döneminde alınamayan oyu aldık. MHP’nin kalesi denilen merkezde ise yüzde 54 oy aldık. Bunu sadece Merkez İlçe Başkanlığı olarak başarmadık. Kadın Kolları Başkanlığımız, Gençlik Kolları Başkanlığımız, İl Başkanlığımız ve tüm kademelerde görev yapmış eski yöneticilerimizin yoğun gayret ve çabaları sonucunda başardık. Bizim 400 sandık başkanımız var. Ayrıca her sandıkta 3’er üyemiz görev yaptı. Bugün bir eleman alımı olduğunda ben tüm bu arkadaşlarımızdan bana ihtiyacı olan vatandaşlarımızı yönlendirmelerini istiyorum. Bir toplantı olduğunda tüm bu arkadaşlarımızı ayırmadan davet ediyoruz. Kısaca söylemek gerekirse ‘sev beni seveyim seni’… Biz insanlarımızı sevdik, onlar da Allah razı olsun karşılığını verdiler. Siyaset bence gönül alma sanatıdır. İnsanlara insanca yaklaştık, gönüllerini aldık, onlar da bize kucaklarını açtılar.”

PLAKET ELEŞTİRİLERİNE CEVAP

Seçimler sonrasında Merkez İlçe Başkanlığı olarak verdikleri plaket ve teşekkür belgeleriyle ilgili de haksız eleştiriler aldıklarını söyleyen Ahmet Namlı, “3-0 büyük bir başarı. Bu başarıyı taçlandırmak istedik ve 1 liraya mal olan 70 plaket ve 2100 teşekkür belgesi yaptırdık. Bu konuda eleştiriler aldık. Şov yapmakla suçlandık. Ama 20 yıl sonra biz o seçmenimize gittiğimiz zaman, o evde Ahmet Namlı’nın teşekkür plaketi duruyor olacak. Bu eleştirileri yapanların 20 yıl sonra adları bile anılmayacak. Biz destek veren arkadaşlarımızın gönüllerini aldık. 4 yıl sonra yine sandık başkanlarımızın ve muhtarlarımızın tüm güçleriyle yanımızda olduklarını göreceğiz. Bu plaket ve teşekkür belgelerini ben kendi adıma değil, Merkez İlçe Başkanlığı olarak verdik. Biz yaptıklarımızla hatırlanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“HALK BANKASI’NA BORCU OLMAYAN ÇOK NADİR”

AK Parti olarak 1 Kasım seçimleri öncesi verdikleri vaatlerin takibini yapacaklarını, yanlışa da yanlış diyeceklerini söyleyen Ahmet Namlı, “Seçim döneminde genel merkezimizin de, bizim de vaatlerimiz oldu. Merkez İlçe olarak 4 isimden oluşan bir Seçim Vaatleri Takip Komisyonu oluşturduk. Bu vaatlerden bir kaçı açıklandı. KOSGEB’ten faizsiz kredi kullanımı vaadimiz yerine getirildi. Ama KOSGEB’ten faizsiz kredi kullanımı vaadimizde bir yanlışlık olduğunu düşünüyorum. Bizim vaadimiz halk arasında başvuran herkese bu imkanın sağlanacağı yönünde biliniyor. Ama bu imkandan sadece Halk Bankası’na borcu olmayanların yararlanabileceği açıklandı. Kastamonu’da Halk Bankası’na borcu olmayan çok nadir. Bu kararın düzeltilmesi konusunda Genel Merkez’e müracaatta bulunacağım. Borcu olmayan vatandaş faizsiz krediyi ne yapacak? Zaten vatandaş faize boğulmuş. Hiç olmazsa vatandaş biraz nefes alsın. Bence bu karar yanlış oldu. Çeyiz hesabı uygulamaya açıldı. Bunu da takip edeceğiz” diye konuştu.

 

“EN BAYAK SORUN YOL”

Seçim sonrası bütün köyleri gezdiklerini ve gördükleri en büyük sorunun ‘Yol’ olduğunu söyleyen Ahmet Namlı, “Seçim bitti ama köyleri yine tek tek dolaşmaya başladık. Sosyal projelere de ağırlık vermeye devam edeceğiz. Bizim köylerde ki en büyük sıkıntımız yoldur. Su sıkıntımız merkez ilçe olarak pek yok sadece su azalmış yeniden sondaj yapılması lazım. En fazla yol isteği var; bence haklılar da bu yolları yapmamız lazım. Bütün yolları sıcak asfalt yapamıyoruz, ilk başta birinci kat asfalt yapmamız lazım. Dün bakanımızla da konuştuk Orman Bakanlığı, Özel İdare’ye destek verecek, alt yapısını Özel İdare yapacak” dedi.

“ANKET YANLIŞ AKTARILDI”

Bilim ve Sanat Merkezi’nde yapılan anketin yanlış yansıtıldığını da söyleyen Ahmet Namlı, “Bilim Sanat Merkezi’nde yapılan anket yanlış aktarıldı. Ben oranın okul aile birliğinde olduğum için ben yaptırmışım gibi oldu. Ama benim haberim yok. Ayrıca o anketin de yanlış olduğunu düşünmüyorum. Bu ankette başkanlık sistemi sorusunda AK Parti’nin geçmesinin amacı başkanlık sistemini ortaya atan partinin AK Parti olmasıdır. Bizim reklama ihtiyacımız yok. O anketle ilgili soruşturma açılacakmış. Her hangi bir şey çıkacağını sanmıyorum. Bu konuda en son gündeme gelecek isim olan o arkadaşı ben kimseye yedirmem” ifadelerini kullandı.