“Yarışın içinde kalmak istiyoruz”

GMG Kastamonuspor Teknik Direktörü Ahmet Yıldırım, 1-1 sona eren Etimesgut Belediyespor karşılaşmasını ve bu hafta konuk edecekleri Vanspor’u değerlendirdi.

Kırmızı Siyahlılar, hafta sonunda oynanacak Vanspor karşılaşmasının hazırlıklarını dün İsmail Dikmenli Tesisleri’nde gerçekleştirdiği çalışma ile sürdürdü. Antrenman öncesinde gazetecilere konuşan Teknik Direktör Ahmet Yıldırım, Etimesgut Belediyespor’un iç sahada kaybetmeyen bir takım olduğunun altını çizdi, “Bizim için 1 puan çok önemli bir puan oldu” dedi.

Yıldırım, şu değerlendirmeyi yaptı:

“YENEMİYORSAN YENİLME”

“Pozisyonumuz vardı Etimesgut maçında; ama rakibin de pozisyonu vardı. İlk önce biz girdik. Biz girdiğimizde atsaydık o pozisyonu vermezdik diye düşünüyoruz. Tabii 2 puanı bıraktık gibi gözüküyor ama son dakikalarda rakibin de iki tane duran toptan kafa vuruşu var. Gol olabilirdi. İlk defa berabere kaldık. Deplasmanda olması güzel… İçeride olsa büyük kayıp derdim ama deplasmanda olması; 1 puan, yenemiyorsan yenilme anlamında… Bizim için 1 puan çok önemli bir puan oldu. Zaten içeride oynadıkları maçların çoğunu kaybetmeyen bir takım Etimesgut. Sonuçta 1-2 puan bizim için bir kazanç gibi görünüyor. Tabii gönül isterdi bizim takımına yakışan, o alışkanlığı kazana takıma galibiyet, 3 puan daha çok yakışırdı. Nasip olmadı ama yine o 1 puan bizim için önemli. En azından yarış içinde kalmak adına önemli…”

“5 MAÇI KAYIPSIZ ATLATIRSAK UMUTLA BAKARIZ”

Bu hafta Vanspor ile oynayacağız. Yukarıya, ligin ilk 6-7 haftasında lider olan bir takım. Sonra düşüşe geçip alt sıralara geçtiler.  4 puan fark var aramızda. Baktığınız zaman 3. ligden yeni çıkan, iskelet kadrosunu çok bozmayan iyi bir takım bu lige göre… Bizde içeride oynama avantajını kullanıp bu maçı kazanmak istiyoruz. Hoca değişikliği oldu bu onlara artı getirebilir ama ne olursa olsun oyuncularımız bazı şeyleri çözdü. Burada özellikle arzu, istek ve kazanma hırsını benimsedi.  Kazanıp yolumuza devam etmek istiyoruz. Yarışın içerisinde kalmak istiyoruz. En azından şu 5 maçı kayıpsız atlatırsak ikinci yarıya çok daha umutla bakabiliriz. Bizim için önemli ve kazanmamız gerekiyor. Ancak yine söylüyorum: Kazanamıyorsan, kaybetmemek gerekiyor. O yüzden bu önemli maçta herkesten tribüne gelip takıma destek vermesini istiyoruz.”

“BÜTÜN OYUNCULAR BİR ŞEYLER YAPMAK ZORUNDA”

“Sakat oyuncumuz yok gibi gözüküyor. Cezalı oyuncularımız da döndü. Recep Yılmaz’ın arka adalesinde sorun vardı ama antrenmana çıkacak. Yusuf’un maçta kasığında sıkıntı vardı, o da idmana çıkacak ama öyle bir sakatlık bir durumu yok. Cezalımız da yok ama sadece sıkıntımız birkaç oyuncumuzun sınırda olması… Artık oynayanlar, oynamayanların yerini kim olursa olsun iyi değerlendirecek. Bu maçta mesela Recep Yılmaz’ın yerine Birkan’ı oynattık, Sıddık’ı oynattık ama Birkan çok daha iyi oynadı. Recep’le en azından rekabet ortamına girebileceğini gösterdi.  Bu bizim için sevindirici… Kim çalışır ve iyi oynarsa yoluna devam eder. Bütün oyuncular takım için bir şeyler yapmak zorunda. Birkan özellikle bu maçta iyi oynadığı için beni mutlu etti.”