Yaşlı çiftin şok ölümü

Emekliliklerinin bir bölümünü Abana’da geçiren Altan ve Ülker Çetin çifti, kanser hastası olmalarını ve çocuklarının da kendilerine bakmadığını gerekçe göstererek birlikte Çeşme’de denize atlayarak intihar etti. Çiftin bu şok ölümü Abana’daki dostlarını derinden üzdü.
70 yaşlarındaki Ülker ve Altan Çetin çifti, Akçay’dan tatil için geldikleri Çeşme’de kaldıkları otel odasına intihar mektubu bırakarak kayıplara karıştı. Temizlik görevlilerinin odada buldukları iki zarftan birisinde intihar mektubu ortaya çıkarken, diğer zarftan da otel görevlilerine bıraktıkları 2 bin lira bahşiş çıktı. İntihar mektubunda, kanser hastası olduklarını ifade eden yaşlı çift, ayrıca çocuklarının da kendileriyle ilgilenmediklerinden dert yakındı. Yaşlı çift mektubun devamında, Çeşme’yi çok sevdiklerini, bu nedenle hayatlarına son vermek için Çeşme’yi seçtiklerini de yazdı. Çift ayrıca, tüm mal varlıklarını hayır kurumlarına bıraktıklarını ifade ederek, cesetlerinin de kadavra olarak değerlendirilmesini istedi.
Olay üzerine otel görevlileri, hemen durumu emniyet ekiplerine haber verdi. Emniyet ekipleri, otelin kamera kayıtlarını inceleyerek, kamera kayıtlarından çiftin 6 Şubat Pazartesi günü gece 01.30 sıralarında odalarından çıkarak, otelin plajına doğru gittikleri tespit etti. İntihar notunun ardından emniyet, denizde araştırma yaptı; ancak yaşlı çiftin izine rastlanamadı. Daha sonra araştırmalarına devam eden ekipler, çiftin cansız bedenini kaldıkları otele yakın olan Sakarya Mahallesindeki Mavikent Sitesi Plajında buldu. Yaşlı çiftin cansız bedenleri otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Öğretmen emeklisi olan Altan ve Ülker Çetin çifti, emekli olduktan sonra bir dönem Abana ilçemize yerleşmişti. Yaz aylarında da ilçede açılan el sanatları çarşısında topladıkları taşlara verdikleri şekillerle yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çeken Çetin çiftinin bu şok ölümü Abana’yı da yasa boğdu.
VASİYETLERİ YERİNE GETİRİLEMİYOR
Öte yandan, çiftin intihar etmeden bıraktıkları mektupta belirttikleri vasiyetleri ise yerine getirilemiyor. Çiftin bir oğlunun yurt dışında yaşadığı öğrenilirken, otopsisi yapılan cenazeleri şu ana kadar alan olmadı. Öte yandan, cesetlerin bozulmasından dolayı ise kadavra vasiyetinin yerine getirilemeyeceği belirtildi. (İHA-Haber Servisi)