“Yatak kapasitesi 750’ye çıkacak”

  • AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Tıp Fakültesi hastane binasının Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne entegre edileceğini ve yatak kapasitesinin 750’ye çıkacağını söyledi. Çelik ayrıca daha önceden eski devlet hastanesinin bulunduğu alana yapılacağı açıklanan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin ise yeni hastane binasının üst kısmına yapılacağını ifade etti ve eski hastanenin bulunduğu alanda ise Engelsiz Yaşam Merkezi düşüncelerinin olduğunu söyledi.

AK Parti Milletvekili Metin Çelik, Tıp Fakültesi hastane binasının Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne ek bina olarak değerlendirileceğini söyledi.

Bunun için gerekli tadilat ve ikmal inşaatının proje ihalesinin yapıldığını söyleyen Metin Çelik, “Böylece Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanemizin 500 olan yatak kapasitesinin 750’ye çıkarılması amaçlanmaktadır” dedi.

Aynı yerleşke içerisinde Kastamonu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin derslik, laboratuvar ve idari kısımlarının da yer alacağı Morfoloji binasının inşaat çalışmalarının da devam ettiğini ve 2021 yılında tamamlanacağını söyleyen Metin Çelik, “Fizik tedavi hastalarımızın çoğunun başka hastalıklarının da olması, bu hastalıklarıyla ilgili tetkik ve tedavilerin daha iyi ve pratik olarak yapılabilmesi amacıyla 250 Yataklı Yeni Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin de Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin üst kısmında bulunan Kastamonu Üniversitesi’ne ait boş araziye yapılmasına karar verilmiştir. Bu amaçla üniversitemiz tarafından tahsisi yapılmıştır. Bu alanda yapılacak 250 Yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin proje ihalesi de gerçekleştirilmiş olup proje çalışmaları devam etmektedir” diye konuştu.

Eski devlet hastanesi alanının da engelli vatandaşlar için Engelsiz Yaşam Merkezi olarak değerlendirmek istediklerini söyleyen Metin Çelik, “Bu amaçla yer tahsisi ile çalışmalar başlatılmış ve devam etmektedir. Bunun dışında geri kalan kısmı da mutlaka değerlendirilecek olup boş kalması gibi bir durum söz konusu değildir” dedi.