Yavuzoğlu: Terör insanlık suçudur, lanetliyoruz

“İktidar yapamıyorsa istifa etsin”

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ülker Duran Yavuzoğlu, terörün bir insanlık suçu olduğunu ve lanetlediklerini belirtirken, arka arkaya yaşanan saldırılar ve yaşanan olaylar konusunda iktidarı eleştirdi ve “Biz iktidardan kuru kuru lanetlemelerini, sadece sorumluları bulmalarını değil, vatandaşlarımız ölmeden, bombalar patlamadan bu olayları yaşatmamasını istiyoruz. Eğer bunu yapamıyorlarsa, ki ülkemizde yaşanan olaylar yapamadıklarının en açık göstergesidir, derhal istifa etmelerini bekliyoruz” dedi.

 

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Ülker Duran Yavuzoğlu, Ankara’da yaşanan son terör saldırısını lanetlerken, iktidarın olayları önlemede yetersiz kaldığını ve istifa etmesi gerektiğini söyledi.

Yazılı bir açıklamada bulunan Ülker Duran Yavuzoğlu şöyle dedi:

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Başkenti Ankara Kızılay’da gerçekleştirilen ve tüm milletimizi yasa boğan, onlarca insanımızın hayatını kaybetmesine yüzün üzerinde vatandaşımızın yaralanmasına neden olan hain terör saldırısını CHP Kadın Kolları Başkanlığı olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz.

Son üç ayda üç büyük terör saldırılarının yaşandığı Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara’da terör örgütleri adeta cirit atıyor. Canlı bombalar, bomba yüklü araçlar ellerini kollarını sallayarak dolaşabiliyor. Bölücü terör örgütü mensupları Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kalbine bomba yüklü araçlarla bu kadar rahat gelebiliyor ise istihbarat mensupları ne iş yapıyor? Ülkenin başkentinde gerçekleştirilen bu saldırı ülkedeki güvenlik ve istihbarat zaafını maalesef bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu insanların acıları kolay kolay silinmeyecek. Bu acıların Türkiye’de yeniden yaşanmaması için biz CHP’liler olarak en sade üyemizden genel başkanımıza kadar elimizde ne geliyorsa onu yapmaya çalışacağız. Artık bu işi sadece iktidarın sorumluluğuna bırakmamak gerektiğini acı bir şekilde öğrenmiş oluyoruz. Daha önce Genel Başkanımız CHP’nin ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını açıklamıştı. Ama birileri bu terörün sürmesini istiyorlar ki ne muhalefet partilerinin feryatlarına ne de canlarını yitiren ailelerin feryatlarına kulak asmıyorlar. Terör olayı Türkiye’nin kalbinde, başkentimiz Ankara’da, bakanlıkların olduğu yerde, Genelkurmay Başkanlığı’nın olduğu yerde gerçekleşiyor. Ankara’da son 5 ayda 3’üncü kez gerçekleşiyor. Bu terör saldırılarında yüzlerce canımızı yitirdik. Terör meydan okuyor, öyle anlaşılıyor. Türkiye’nin güvenliğini sağlamaktan sorumlu hükümet, başbakanlık, hükümet, genelkurmay başkanlığı hepsinin bulunduğu yerde bu terör saldırıları oluyor. Yani Türkiye’yi korumakla yükümlü olanlar, neredeyse kendini koruyamaz duruma geliyorlar.

7 Haziran’dan bu tarafa 300’e yakın askerimiz ve polisimizin şehit oldu, bombalı saldırılarda 175 yurttaşımız hayatını kaybetti, yüzlercesi de yaralandı. Amacı ülkedeki kardeşliği bozmak, birliği bozmak, kargaşa ortamı yaratmak olan alçakların, kalleşlerin, terör denen belayı bu ülkeye musallat edenlerin tamamını bir kez daha CHP Kadın Kolları olarak lanetliyoruz.  Terör nereden ve kimden gelirse gelsin, ne amaçlar taşırsa taşısın bir insanlık suçudur. Herkes tarafından âmâsız fakatsız lanetlenmelidir.

Her patlamadan sonra hükümet ‘devletimiz güçlüdür, sorumluları bulacağız’ açıklamalarını yapıyor. İktidarın bu olayda ihmalkârlığı açıktır. Bunca can yitip gitmişken, bu işin başındakiler nasıl olur da vicdan azabı duymadan koltuklarına sıkı sıkıya bağlı kalabiliyorlar? İktidarlarının devamını, siyasi kariyer planlarını yurttaşlarımızın üzerinden yapanlar bilmelidirler ki genç yaşta annesiz, babasız, evlatsız kalanların vebali başta siyasi iktidar olmak üzere görevini ihlal eden herkesin üzerindedir ve mutlaka hesabı sorulacaktır. Biz iktidardan kuru kuru lanetlemelerini, sadece sorumluları bulmalarını değil, vatandaşlarımız ölmeden, bombalar patlamadan bu olayları yaşatmamasını istiyoruz. Eğer bunu yapamıyorlarsa ki ülkemizde yaşanan olaylar yapamadıklarının en açık göstergesidir derhal istifa etmelerini bekliyoruz.”